פוטנציאל לטרנד הקרוי lifelogging: מצלמות שלובשים אותם מנציחות באופן אוטומאטי כל מה שנקרה בדרך ומועבר למדיה החברתית

צפי לטרנד משמעותי (בהסתייגות של מבחן התוצאה) לשיתופי צילומים אותנטיים שיוצגו במדיה החברתית (אוקטובר 2013)

רבים מאיתנו התבוננו בהתפעלות על הכביש המתפתל במהירות מתחת לגלגלי האופנוע שהמצלמה הצמודה אליו העניקה לנו את הדבר הקרוב ביותר לחוויית רכיבה חסרת רסן על האופנוע. היה זה בסרט, ששכחתי את שמו, שיצא לאקרנים מתי שהוא לפני עשרים שנה. מאז, מצלמות הוצמדו כמעט לכל דבר שזז, אופני הרים, גלשני גלים, מכוניות ועוד ועוד. אך נראה כי עתה, הגיע השלב הבא, שעשוי ליצור טרנד חדש, שיש לו משמעויות אישיות לכל אחד מאיתנו. הביזנס-וויק יודע לספר על חברת  Narrative השוודית שפיתחה מצלמה שתאפשר ליצור שיתוף תמונות בזמן אמיתי במצבים שונים של סדר היום שלהם, במה שקיבל כבר את הכינוי lifelogging, שיש לו פוטנציאל להפוך לבאזז החברתי הבא. המצלמה החדשה פועלת באופן אוטומטי כל 30 שניות ומנציחה אירועים שונים ברחוב, במקום העבודה, בבית, ובכל מקום שבה היא מופעלת.
 כיום, לחלק גדול מהצרכנים יש אמנם מצלמות טובות המובנות בתוך הטלפון החכם, ומספר הצילומים המוצגים במדיה החברתית גדל והולך. אך החיסרון העיקרי הוא שהמניע לביצוע הצילום, הוא בדרך כלל, כאשר העין מזהה אובייקט מעניין לצילום, כאשר המצלמה מכוונת ישירות אליו. אך לכך יש לא מעט חסמי שימוש, אני ממהר לפגישה, אני מדבר בטלפון, מסמס, או סתם לא בא לי לצלם. לעומת זאת, המצלמה החדשה, שמהווה חלק מהלבוש של הנושא אותה, מצלמת באופן אוטומאטי מצבים שלא תמיד העין קולטת אותם, כאשר נושא המצלמה יכול לגלות כי במהלך היום שלו, התרחשו ברחוב, או במשרד אירועים, שהוא כלל לא שם לב  אליהם. שיתוף צילומים אלה עם 'חברים' במדיה החברתית יכול להפוך לטרנד משמעותי.

 אך יש גם מניע נוסף ללבוש מצלמה המופעלת אוטומאטית. חברת Vievu, מוכרת מצלמות אישיות ש 'לובשים' אותן, בעיקר עבור שוטרים ובלשים, המקבלים זאת בברכה, שכן, מצלמות אלה, מציגות מציאות שקשה להתווכח איתה בין אם השוטר או העבריין התנהג שלא כהלכה. מחקר שנערך בקליפורניה הראה כי באזורים בהם פועלים שוטרים הלובשים מצלמות המופעלות בכל זמן נתון באופן אוטומאטי, יש ירידה של 88% !! בתלונות של אזרחים כנגד המשטרה. מחקר שנערך על ידי היצרן, מראה כי יש פוטנציאל משמעותי לשיווק מצלמות כאלה לציבור הצרכנים, החוששים ממצבים שהם עלולים להיקלע אליהם, ואיש לא יאמין לגרסתם.

 
powered by: mipotech