מהם הטרנדים המובילים בתחום המזון בארה"ב?

מדוע זה חשוב? כי חלק מהם יגיעו אלינו מתי שהוא בעתיד הקרוב. (ספט' 2013)

הטרנד הראשון הוא נוחות הצריכה של מזון, שכן כמעט מחצית (כ 100 מיליון איש) מהתושבים המבוגרים שם, הם בסטטוס של 'סינגלים' וחלק לא מבוטל מהם מתגורר בגפו, ואינו רוצה לטרוח בהכנה המסורתית של ארוחות ביתיות. המשמעות היא כי רבים מהם מבלים זמן מועט במטבח, טסים לחופשות לבד, וצורכים עקב כך, ארוחות מוכנות, או קונים בסופרמרקטים ארוחות מצוננות, שקיבלו בשנים האחרונות תנופה גדולה, בשל חדשנות טכנולוגית בתחום האריזות המעניקות לסועד/ת חוויית אכילה מעל לסבירה. מאחר שעדיין רבים מהסינגלים שינו את אורח חייהם עקב המשבר הכלכלי של שנת 2008, ומוציאים פחות כסף על מותרות, יש כאלה הסבורים שגם המטבחים של הסינגלים יהיו פחות ראוותניים, קטנים יותר ובסיסיים יותר.
טרנד נוסף נוצר עקב עלייה משמעותית במספר בני האדם הסובלים מאלרגיות, וביניהם כ 6 מיליון ילדים עם רגישות אלרגית למזון. מחקרים מראים כי רוב רובן של האלרגיות נגרמות מחלב, ביצים, בוטנים, אגוזים, סויה, חיטה,דגים ופירות ים. כתוצאה מכך יצרנים מובילים מייצרים עתה מזון נטול רכיבים אלה.

הקמפיין של מיקי חיימוביץ' להימנע מאכילת בשר בימי שני, הוא חלק מטרנד משמעותי בארה"ב הבא לידי ביטוי בכך שכשליש מהאמריקנים מדווחים על צריכה מוגברת של ירקות בחלק גדול מהארוחות שלהם. רובם עדיין צורכים בשר, אך לעתים רחוקות יותר.

התחרות העזה בין רשתות המזון מניעה גישות חדשות, כמו זו של רשת Whole Foods Market שהודיעה לאחרונה כי בתוך 4 שנים יישאו כל מוצרי המזון שעברו הנדסה גנטית תוויות מאירות עיניים המעידות על כך.
powered by: mipotech