רשת סטארבקס חוזרת לצמיחה משמעותית לאחר שינויים משמעותיים בתפריט

המהלך החדשני של הרשת – השקה של כוסות חד פעמיות לשימוש ביתי המכילות קפה מהסוגים המקובלים בבתי הקפה של הרשת. מיליארד כוסות נמכרו עד כה (יולי 2013)

רשת בתי הקפה המובילה בעולם, סטארבקס, יוצאת מהדשדוש שהייתה נתונה בו בשנים האחרונות ומציגה נתון המראה על עלייה במכירות של 13% בהשוואה לשנה שעברה. מתברר כי תפריט האוכל ברשת מייצג עלייה במכירות של 9% כשהוא מהווה 19% מהפעילות העסקית של הרשת בארה"ב. במהלך השנה האחרונה נוספו לתפריט של הרשת כריכים חדשים וסלט בקערות שתרמו משמעותית לעלייה במכירות. קטגוריה נוספת המצליחה לענות על ביקושים של צרכנים, היא של מאפים איכותיים של רשת La Boulange שנרכשה על ידי סטארבקס בשנה שעברה. הפעילות העיקרית של הרשת היא בשעות הבוקר, ובכך היא משיבה מלחמה שערה, לרשת דאנקן דונאטס המתחרה על אותו קהל יעד, גם במשבצת הזמן של הבוקר.

האסטרטגיה החדשה של סטארבקס היא ליצור מענה לביקושים בכל שעות היום והערב, באמצעות תפריטים חדשים מותאמים לביקושים של הצרכנים. כך, מציעה הרשת בשעות אחה"צ מיץ תפוזים, וגרסה חדשה לפראפוצ'ינו עם קראמל קראנץ.

נתח שוק מעניין הוא ה K-Cup שהיא כוס קטנה חד  פעמית סגורה הרמטית המיועדת לשימוש בבית ובמשרד. כל מה שעל המשתמש לעשות הוא להסיר את הסגר האוטם את הכוס, להוסיף את הקפה לספל, ולמזוג מים מים רותחים. בתוך דקה ניתן ליהנות מקפה של סטארבקס בבית או במשרד. גישה זו עברה גלגולים רבים, והחלה כאשר המנכ"ל שולץ, הבין כי ללא חדשנות הרשת תמשיך לדשדש. בתחילה נערך ניסיון בשקיות המיועדות לכוס קפה אחד, אך החיסרון אך המהלך לא צלח, מאחר שהן נתפסו כגרסה נוספת של שקיות קפה נמס הנפוצות בשוק. המעבר לכוסות חד פעמיות עשה את העבודה, והחודש דווח, כי מאז ההשקה, נמכרו בארה"ב ובסין, כן בסין, למעלה ממיליארד כוסות חד פעמיות של קפה הממתין למים הרותחים שיהפכו אותו זמין לשתייה.
סביר להניח כי יצרני קפה, וגם רשתות עשויות לפתח גרסאות משלהן להצלחה זו של סטארבקס.

 
powered by: mipotech