טרנד: גדל מספר הילדים בארה"ב הנרשמים למחנות קיץ המכשירים למקצועות כמו עיצוב אופנה, פיתוח אפליקציות, רובוטיקה ועוד

כ 20% מכל מחנות הקיץ בארה"ב מתמקדים בהכשרה של 10 מיליון ילדים במקצועות שאולי יהפכו לעיסוק העיקרי שלהם כאשר יהיו גדולים (יולי 2013)

פעם, לפני דור ואולי קצת פחות כאשר שאלו ילד או ילדה בני 10 מה ירצו לעשות כשיהיו גדולים, נראה היה כי מה שאפיין חלק גדול מהתשובות הוא היעדר מעוף. בנות רצו להיות מורות , ובנים רצו להשתלב בכוחות הביטחון. אך בני ה 7-12 של היום יודעים היטב מה הם רוצים. בסקר שהתפרסם לאחרונה אמרה אלקסה בת ה 7 כי הוא רוצה להיות מעצבת אופנה, טיילר בן ה 10 מבקש להיות מתכנן של רכבות הרים בפארק שעשועים, אבי, בת ה 10, רוצה להיות ביולוגית ימית, וג'ק בן השבע מתכנת של משחקי מחשב.

האם דור ה Z הנוכחי הוא יצירתי יותר, מתחבר טוב יותר לתחומי עיסוק עכשוויים. מסתבר שכן, מאחר שהטרנד החדש בחופש הגדול הוא מחנות קיץ לילדים המציעים להם התמחות במקצועות של מבוגרים.  ה Dezign Kidz    הוא מחנה קיץ לילדים וילדות המכשיר גילאי שבע + למדוד, ולגזור בגדים שעוצבו על ידו, ואף לתפור אותם באמצעות מכונות תפירה ידידותיות למשתמש. בוגרי מחנה הקיץ חוזרים הביתה עם קולקציות שעיצבו בעצמם, גזרו ותפרו. ה iD Tech Camp מיועד אף הוא לילדים והוא מתבצע בתקופת החופש ב 60 קמפוסים של מכללות, שבהם לומדים הלכה למעשה פיתוח משחקי מחשב, תכנות אפליקציות, רובוטיקה, ותכנון אתרים. כך יכולים ילדים לחזור מהחופש הגדול כשהם מתמחים במקצועות הקולנוע, כמו אנימציה תלת- ממד, כתיבת תסריטים, חיבור מוסיקה לקליפים של ווידיאו, ועיתונאות טלוויזיה. מחנות קיץ אחרים מציעים לילדים להפוך לשפים, כולל בישול ואפיה. על פי ההתאחדות האמריקנית למחנות קיץ, כ 20% מהמחנות מתמקדים בהכשרת כ 10 מיליון ילדים למקצועות שונים, בהיקף כספי של 400 מיליון דולר.

בארץ גם מתקיימות קייטנות ייעודיות בעיקר בתחום המחשבים, וסביר להניח כי בעתיד נראה גוונים נוספים של קייטנות שיתמקדו בהכשרת ילדים למקצועות שהם נמשכים אליהם. אשר יתכן שבעתיד, לכשיהיו מבוגרים יוכלו לבחור טוב ביותר במקצוע שיעסקו בו כמבוגרים 
powered by: mipotech