השינוי העיקר בדפוסי הקנייה של נשים הוא ש 90% מהן מחפשות מוצרים אונליין במקום בקניונים ובחנויות הפיסיות

אך מתברר כי יותר נשים (55%) גם מבצעות את הקנייה אונליין בעוד שרק 45% מטריחות עצמן לחנויות (יוני 2013)

מאחר שרוב רובן של החלטות הקנייה מתקבלות על ידי נשים כדאי להציץ בתוצאות של סקר שנערך במסגרת האירוע השנתי SheSpeaks בנושא דפוסי הקניה של נשים והתפרסם לפני מספר שבועות. מתברר כי נשים כבר לא מחפשות מוצרים בחנויות אלא באינטרנט, כאשר 71%  מהן עושות זאת באמצעות הלפטופ, ו 18% באמצעות הסמארטפון והטבלט, כאשר רק 6% מחפשות מוצרים בחנויות הפיסיות. אך כאשר מגיע רגע הקנייה, 55% עושות זאת אונליין, ו 45% מטריחות את עצמן לחנויות הפיסיות. 

אליזה פרויד, מנכ"לית SheSpeaks אומרת כי לחיפוש מוצרים אונליין, יש השפעה רבה גם על הגברים בחייהן של הנשים, זאת מאחר 71% מהבגדים של הגברים שלהן  נרכשו על ידן לאחר חיפוש באינטרנט.  תוצאות סקר זה תואמות טרנד ההולך ומתחזק הגורם לנדודי שינה למנהלי קניונים וחנויות, שכן המעבר מחיפוש מוצרים באינטרנט לקנייה אונליין הופך להיות טרנד משמעותי. בתחילת השנה מייד לאחר הקניות לחג המולד התפרסמה ב TRENDS כותרת של כתבה במגאזין היוקרתי ביזנס וויק בזו הלשון:  FROM LONG LINES TO ONLINE – THE DEATH OF BLACK FRIDAY. בכתבה הוצגו זו הפעם הראשונה נתונים על שחיקה בקניית מוצרים בחנויות ועל עלייה משמעותית בקנייה אונליין.

הקרבן המיידי של טרנד זה הן רשתות הספרים, כמו BORDER שפשטה את הרגל בארה"ב וסגרה עשרות חנויות באוסטרליה.  כאשר המאיץ העיקרי לכך הוא החדירה המדהימה של מחשבי הטבלה כמו קינדל ואייפד.powered by: mipotech