איך לשפר את השירות בחברות התעופה? משהו שכולנו ידענו אך לא העזנו לבקש

כמו חברת Virgin America המאפשרת לנוסעים להזמין משקה לנוסע/ת שמוצא/ת חן בעינינו. השירות קרוי "Sir Richard Branson's Guide to Getting Lucky." (מאי 2013)

טוב, עם היד הלב, מי בוחר מרצונו לטוס במושב האמצעי בשלישיית המושבים האופיינית למטוסי נוסעים. ואכן כן, התשובה שלך תואמת ממצאי סקר שנערך על ידי חברת המחקרים Harris Interactive  בקרב 2,276 מבוגרים. מתברר כי בטיסות שמשך הטיסה הוא מעל שלוש שעות נהיה מוכנים לשלם מחיר גבוה יותר עבור המושב שליד החלון או זה שליד. אך הסקר, שפורסם השבוע בלוס אנג'לס טיימס, בדק גם כמה נהיה מוכנים לשלם עבור מעט יותר מקום לרגליים, ומתברר כי 58% מהנשאלים אמרו כי הם מוכנים לשם מחיר גבוה יותר עבור מקום מרווח יותר לרגליים בטיסות הנמשכות מעל לשלוש שעות.

אך לנוסעים היו גם הצעות נוספות, כמו הפרדה בין אזור שבו יושבים מבוגרים לבין אזור שבו יושבים מבוגרים עם ילדים קטנים, או כפי שהתבטא אחד הנשאלים "הורים עם ילדים שאין להם גבולות צריכים לטוס בתא המטען.."

אך הרעיון המדליק ביותר הוא של חברת התעופה Virgin America המאפשרת לנוסעים, להזמין משקאות וחטיפים, באמצעות מסך המגע שבגב המושב, לנוסעים או נוסעות באותה טיסה. כך, כאשר מזהים מישהי/ו שמתאים לך להיות ידידותי אליו/ה אפשר לבצע הזמנה כזו, שתכלול גם מסרון, שיופיע על גבי המסך של מקבל/ת החטיף או המשקה, ויש גם אופציה של צ'ט בין שני הנוסעים. שירות זה הושק על ידי חברת התעופה בחודש שעבר בנתיב שבין לוס אנג'לס ללאס וגאס, ונקרא בשם הצנוע 

 "Sir Richard Branson's Guide to Getting Lucky."
שירותים כאלה, הנראים במבט ראשון כזוטות, יכולים לשפר משמעותית הכנסה של חברת תעופה בהשקעה קטנה, שתיצור עבורה יתרון יחסי, ועבור הנוסעים תועלת ייחודית.

 
powered by: mipotech