צפויה הגדלה משמעותית במכירות של מכונות אוטומטיות על ידי תגמול צרכנים שיורידו אפליקציות לטלפון החכם

כאשר צרכן כלשהו יעבור ליד אחד המכונות, הוא יקבל מסרון, או יראה את שמו על גבי מסך המותקן במכונה שמצפה לו כוס קפה וכריך חינם (אפריל 2013)

מבקשים מאיתנו להיות נאמנים לחנויות, למוצרים ולמותגים, ומעניקים לנו תמורת נאמנות זו הנמדדת בכמות הכסף שאנחנו משאירים אצל הקמעונאים, שורה של הטבות, כמו קופונים, שירות לקוחות, אווירה ידידותית ומה לא. אך לאחרונה מתפתחת והולכת גם תכנית נאמנות למכונות. לא סתם מכונות, אלא מכונות מכירה של משקאות, כריכים, פיצות, ועוד.

עד לאחרונה לא ניתן היה להשיק תכניות כאלה, מאחר שלא נמצאה דרך יעילה וידידותית לזהות את הקונה ולתת לו את ההטבות השונות על פי מידת הנאמנות שלו. אך עתה, עם החדירה המשמעותית של הטלפון החכם צופים כי מכונות אוטומאטיות למכירה יוכלו להגדיל את מכירותיהם, לאלה שיורידו את האפליקציה המתאימה, שתזוהה על ידי המכונה ותעניק לקונה הטבות מהטבות שונות. 

 הרעיון הבסיסי הוא שצרכנים יקבלו נקודות עבור שימוש במכונות המכירה, כך שבהחלט אפשרי שצרכן כלשהו יעבור ליד אחד המכונות, וזו תשדר לו, במסרון, או על גבי מסך ה LCD המותקן בה שמצפה לו כוס קפה וכריך חינם ללא תשלום. וזאת בשל היסטוריה של רכישה. שיטת התקשורת תהייה ככל הנראה באמצעות NFC (בינתיים רק באנדרואיד).

השימוש בטלפון כארנק אלקטרוני מתחילה לחדור היטב לשוק. מחקר שנערך לאחרונה בבריטניה על ידי חברת Episerver מראה כי כ 40% מאלה המבצעים רכישות באמצעות הטלפון עושים זאת באמצעות אפליקציות. סביר להניח כי ככל שהאפליקציות והתקשורת האינטראקטיבית עם המכונות תהיה קלה וידידותית יותר כך תהיה החדירה עמוקה יותר. ניתן גם להניח כי חברות שונות המפעילות מכונות כאלה, ישתפו פעולה ביניהם כדי שמספר התכניות יהיה מצומצם ככל האפשר, זאת כדי שהקונה יתוגמל בכל מכונה קמעונאית כזו.powered by: mipotech