טרנדים בני-קיימא גורמים לשינוי ההתנהגות הצרכנית שלנו

טרנדים נוצרים בדרך כלל, אך לא רק, מחדשנות טכנולוגית פורצת דרך (אפריל 2013)

טרנדים בני-קיימא ומיקרו-טרנדים
טרנדים נוצרים בדרך כלל, אך לא רק, מחדשנות טכנולוגית פורצת דרך.  בתקופה זו השינויים הטכנולוגיים מתרחשים בתכיפות הולכת וגוברת, ומניעים שורה של תהליכים הגורמים גם לשינויים סוציו-דמוגראפיים ובכך משנים את חיינו.
טרנדים – לכאורה מילה המייצגת משהו מאד אופנתי, קליל ולעתים קרובות גם חסר חשיבות, של תופעה שתוחלת החיים שלה היא קצרצרה, שתפנה תוך זמן קצר את מקומה לטרנד הבא. בישראל, נתפש לעתים המונח 'טרנד' כ FAD שבעצם הגדרתו מיועד להתנדף ולהיעלם מהעולם בתוך זמן קצר. משהו כמו, ריקוד חדש, הצבע השולט באופנת הקיץ או החורף, או יעד חדש לחופשה בחו"ל. אך טרנדים בני-קיימא הם בעלי עוצמה רבה, המשפיעים על חיינו וגורמים לשינוי מהותי בהתנהגות הצרכנית, החברתית והפוליטית שלנו.
טרנדים בני-קיימא
טרנדים בני קיימא,  מאיצים שינויים סוציו-דמוגראפיים, ויוצרים מציאות חדשה בקרב ציבור צרכנים המאופיין בסדרה של ביקושים חדשים. היכולת לאתר ולסמן טרנדים בני-קיימא ואת הביקושים החדשים שנוצרו מהם מייצגים פוטנציאל משמעותי לפיתוח מוצרים ושירותים עם יתרונות יחסיים משמעותיים הקולעים ישירות לביקושים החדשים של קהלי היעד.
מיקרו טרנדים נוצרים מטרנדים בני-קיימא
מיקרו-טרנד הוא תהליך משורשר שנוצר מהצטברות של תופעות  שהמכנה המשותף להן הוא אותו שינוי, אותו רעיון לעתים נקודתי, לעתים נישתי, שהופך בשל מרצו ונחישותו של יזם כלשהו ובשל נכונות ציבור הצרכנים לקלוט אותו, למבשר של תת קטגוריה חדשה, היכולה להשפיע ישירות על העסק שלך, גדול או קטן ככל שיהיה.
דוגמא: הממיר הדיגיטאלי DVR כמו TIVO שפותח בסוף המאה העשרים וכמובן גם השרשור הישראלי שלו  YES MAX שינה את הרגלי הצפייה בטלוויזיה של ציבור הצרכנים המדלגים על פרסומות, קובעים לעצמם את לוח השידורים בזמן שנוח להם לצפות בתכנים המוקלטים. הממיר גרם לירידה משמעותית במספר הצופים הנחשפים לפרסומות, מאחר שניתן לדלג עליהם באמצעותו. כיום, כ 54% ממשקי הבית בארה"ב מחזיקים בממיר, כאשר כ 90% מהם מדלגים על פרסומות. תהליך זה הוא טרנד משמעותי, שממנו נוצרו מספר מיקרו טרנדים – התוכן השיווקי חודר לתכניות הטלוויזיה, והופך לעתים לליבת התוכן. טכנולוגיית ה IPTV, המחברת תכנים אינטרנטיים למסך הטלוויזיה, מקעקעת את לגיטימיות רגולציית התכנים. הסנונית הראשונה בישראל – סדרת התכניות 'בוס בהסוואה' כאשר כל פרק הוא תוכן שיווקי מובהק (פרסומת) של החברה המוצגת בו. ההזדהות של הצופים עם ערכי הליבה כל אחת מהחברות היא חד משמעית, ויעילה יותר מקמפיין פרסום מסורתי.

 powered by: mipotech