דב סיידמן וספרו האחרון- "איך זה הכל"/ הוצאת מטר

במאמר שהתפרסם לאחרונה אומר סיידמן כי עידן תכנון המודל העסקי הסתיים. מה שעסקים זקוקים לו כיום הוא מסע תגליות, שמייתר את הדו"חות הרבעוניים כדי לגלות אופציות ליוזמות חדשות (פברואר 2013)

בשנת 2007, התייחס דב סיידמן במהדורה הראשונה של ספרו "איך זה הכל" כי עלינו לאמץ גישה חדשה לאופן בו אנו חיים את חיינו, ולהקפיד במאמצים אלו. סיפורי החדשות הגדולים של תקופתנו חושפים את ההשלכות הגדולות של הקישוריות והשקיפות של עולמנו, שסיידמן התריע מפניהם. כעת, בגרסה רחבה ומעודכנת, הכוללת פרק מקדים חדש של הסופר והקדמה של נשיא ארה"ב לשעבר ביל קלינטון, הספר "איך זה הכל" (הוצאת מטר), הוא קריאה לאמץ את המוטו של סיידמן לתקופה החדשה: "עידן ההתנהגות" של אנשים פרטיים וכן של ארגונים.
סיידמן שהוא פורץ דרך בתחום הייעוץ העסקי, פרסם לאחרונה מאמר המתייחס לתכנון המודל העסקי, שהוא חוליה מרכזית בכל תכנית עסקית. סיידמן קובע כי, בעוד שמחזוריות בעסקים הייתה מתרחשת בעבר אחת ל 10 שנים, או 5 שנים, כיום, גם תקופה של שנה אחת אינה רלבנטית יותר למחזוריות העסק. שכן חלק גדול מהעסקים פועלים לפי מחזוריות שהיא קטנה מרבעון. מחזוריות כזו קצרה, אינה מאפשרת תכנון אסטרטגי ארוך טווח, וביטויים שעדיין מוצגים בדיווחים שנתיים, כמו "אנו מאמינים כי בעשור הקרוב ניצור ערך של ממש שייצור אימפקט משמעותי בזירת השוק בה אנו פועלים".
דב סיידמן, קובע כי עידן תכנון המודל העסקי שהיה חלק בלתי נפרד מהזהות התאגידית במאה העשרים הסתיים". מה שעסקים זקוקים לו כיום הוא סוג של טיול, מסע תגליות, במסלול קמור שמייתר את הדו"חות הרבעוניים כדי לגלות אופציות ליוזמות חדשות. מסלול כזה יכול להיות רצוף בתהליכי גידול, כמו גם נפילות וגם להפוך לקו זיגזגי. הדוגמא המובאת על ידי פרופ' סיידמן היא אותו מסע שנשיא ארה"ב ג'ון קנדי, הוביל את המעצמה בשנת 1962, כשיזם את מרוץ החלל כדי להתחרות בבריה"מ דאז. סיידמן מצטט מנאומו המפורסם של קנדי שאמר אז "בחרנו להגיע לירח, לא משום שקל לעשות זאת, אלא בגלל שהשגת מטרה זו תעניק לארה"ב את האפשרות למדוד ולתעל את האנרגיות והכישורים הטובים ביותר".  בעולם העסקים  כמעט שלא קיימים מהלכים כאלה, מאחר שעסקים נמצאים במלכוד של תהליכים ליניארים שהם האנטי-תזה לקפיצות נחשוניות מעוררות השראה, אך עם מקדם סיכון גבוה במיוחד.
דב סיידמן, מייסד ומנכ"ל LRN. משנת 1994, LRN סייעה למאות חברות בו-זמנית לנווט בסביבות משפטיות ותחיקתיות ולאמץ סביבה אתית. בשנת 2008, LRN רכשה את חברת היזמות הסביבתית, GreenOrder. כיום, LRN פועלת ברחבי העולם, ומגיעה, עובדת ומסייעת לעצב תרבויות ארגוניות מנצחות הפועלות על-פי ערכי קיימות במאות חברות, המעסיקות למעלה מ-20 מיליון איש העובדים בכ-100 מדינות סביב העולם. מגזין פורצ'ן קראה לדב "היועץ הכי לוהט במעגל היועצים העסקיים", והוא אף נכנס לרשימת ה-"60 בעלי הדעה הבינלאומית המובילים בעשור האחרון" של האקונומיק טיימס.


 powered by: mipotech