מחקר: דור הבייבי בומרס, ילידי 1945-1962, בצרות בריאותיות משמעותיות יותר מאשר הדור של הוריהם

במהלך תקופת חייהם של דור הבייבי בומרס, נוצרו הרגלי צריכה בעייתיים במיוחד, אוכל משמין לא מאוזן, מנות גדולות, והתעסקות מועטה בספורט. כביכול החיים הטובים (פברואר 2013)

מחקר שנערך על ידי JAMA Internal Medicine, ופורסם בשבוע שעבר, מראה כי הבייבי בומרס המזדקנים שמנים יותר וחולים יותר, הם עוסקים פחות בספורט, ורבים מהם סובלים מהשמנת יתר, לחץ דם גבוה, סוכרת ומחלות רקע אחרות. הגיל הממוצע של המרואיינים לצורך מחקר זה מדור הבייבי בומרס היה 54. כמו גם הגיל הממוצע של ההורים במחקר זהה שנערך בין השנים 1988-1994. הסטטיסטיקה ההשוואתית עם הדור של הוריהם, מראה כי  6.9% מהם משתמשים במקל הליכה, לעומת 3.3%, בדור של הוריהם,רק  13% מהם מוגדרים כבעלי בריאות מעולה, לעומת 32% בדור של הוריהם, ו 35% אחוז מהם עוסקים באופן קבוע בספורט, לעומת 50 אחוז בדור של ההורים. כך גם 67% אחוז מהם צורכים אלכוהול, לעומת 37% בדור שקדם להם, ו 43% אחוז מהם סובלים מיתר לחץ דם, לעומת 36% בדור ההורים. כמעט בכל פרמטר שהוא, אורח החיים של דור הבייבי בומרס הוא בעייתי יותר מזה של ההורים.  בצריכת אלכוהול דור הבייבי בומרס .
הסיבות לכך הן די ברורות. דור הבייבי בומרס מייצג את תחילתה והתפתחותה של תקופת השפע בארה"ב, לאחר תקופת משבר ומיתון בשנות השלושים, ותקופת מלחמת העולם השנייה. במהלך תקופת חייהם של דור הבייבי בומרס, נוצרו הרגלי צריכה בעייתיים במיוחד, אוכל משמין לא מאוזן, מנות גדולות, והתעסקות מועטה בספורט. כביכול החיים הטובים, שתוצאתם אחוז מפחיד של ילדים שמנים, שגדלים כאנשים עוד יותר שמנים, גם בשל החדירה של הטלביזיה שיצרה קרקוע מרצון של ילדים והורים, אל מול המרקע, לעומת הוריהם, שהרחוב היה מגרש המשחקים שלהם.
סביר להניח שמחקר מקביל בישראל יראה תוצאות שונות, שכן התקופה שבין 1945-1962, הייתה מאופיינת בצנע, וברמת חיים נמוכה יותר, מה שלא אפשר לבני ובנות דור זה "ליהנות" ממנעמים נוסח אמריקה. צריך גם לזכור כי בתקופה זו לא הייתה טלביזיה בישראל, כך שהילדים והנוער בילו את זמנם הפנוי מחוץ לבית.


powered by: mipotech