גורמי רגולציה בארה"ב מחמירים פיקוח על משקאות אנרגיה ומשקאות קלים ממותקים בסוכר

לאחד ממשקאות האנרגיה מיוחסים 13 מקרי מוות, ובניו יורק נלחמים בהשמנת יתר (ינואר 2013)

זה מספר שנים שמשקאות קלים ללא אלכוהול נמצאים תחת עינם הפקוחה של גורמי רגולציה בארה"ב, ובמיוחד משקה האנרגיה  FIVE HOUR ENERGY אשר 13 מקרי מוות מיוחסים לו. ה FDA בודק את האפשרות לחייב יצרני משקאות אנרגיה להציג באופן בולט על גבי האריזה את כמות הקפאין המצויה בהם, כמו גם במוצרי מזון אחרים. במקביל מתכננת עיריית ניו יורק לאסור על מכירה של בקבוקי משקה קל שהם בנפח גדול יותר מ 450 מיליליטר (16 אונקיות) כדי להילחם במגיפת השמנת היתר. האיסור יחול רק על בקבוקים המכילים משקאות ממותקים בסוכר, ולא יחול על משקאות דייאט ומיצים טבעיים. האיסור החדש אמור להיכנס לתוקף בחודש מרץ הקרוב. דובר של התאחדות המשקאות הקלים בניו יורק מתח ביקורת קשה על החלטה זו. החלטתו של ראש העיר בלומברג, תוכל להיכנס לתוקף רק לאחר שתאושר על ידי מועצת הבריאות של ניו יורק.
לפני מספר חודשים פורסמה תחזית לפיה 42 אחוז מהאוכלוסייה הבוגרת בארה"ב תסבול מהשמנת יתר בשנת 2030, בהשוואה ל 36 אחוז הסובלים מכך כיום. מחברי הדו"ח שהופיעו בכנס בנושא בריאות הציבור שנערך על ידי הממשל האמריקני, אומרים כי העלות הכרוכה בטיפול באלה הסובלים מהשמנת יתר תגיע במהלך שני העשורים הקרובים ל 550 מיליארד דולר. אריק פינקלשטיין, ראש צוות החוקרים שפרסמו את הדו"ח, הוא כלכלן רפואי מאוניברסיטת דיוק, שקבע כי האמריקנים מגיעים בהדרגה לרף הגבוה ביותר ביותר של השמנת יתר שאוכלוסייה כלשהי יכולה לתחזק ולנסות להתמודד איתה.
פרשנות העורך: פעם, לפני הרבה שנים, היה בכיתה בבית הספר היסודי ילד אחד או שניים בעלי מה שנחשב אז כמשקל יתר. כיום מספרם הולך וגדל. היום כבר יודעים כי ילדים שמנים הופכים למבוגרים שמנים יותר. הפגיעה העיקרית של השמנת יתר היא באיכות החיים, בתוחלת חיים קצרה יותר, שבמהלכם הם סובלים ממחלות רקע בעייתיות. להיצע המזון המגוון בעיקר חטיפים מלוחים כמתוקים, מנות הגדולות במסעדות, ומרכיבים במזון הידועים כממכרים, יש תרומה מכרעת לתופעה זו, שהפכה לנטל כלכלי הגורם להעלאת פרמיות הביטוח הרפואי והעלויות הנלוות הכרוכות בכך.

במידה שאכן יאושרו המגבלות החדשות, יש לצפות להתפשטות המגמה במקומות רבים נוספים, גם מחוץ לארה"ב

 
powered by: mipotech