רשת טסקו, השלישית בגודלה בעולם, מראה סימנים כי היא עומדת לחסל את רשת הבת שלה Fresh & Easy בארה"ב

רשת הבת ניסתה להכתיב לציבור האמריקני מוצרים לא רלבנטיים להם, כאשר המחירים של המותג הפרטי, היו לעתים גבוהים יותר מאשר אלה של מותגי העל (דצמבר 2012)

רשת Fresh & Easy הוקמה בשנת 2007 עם תקוות גדולות לכבוש את השוק האמריקני בקטגוריה של חנויות סופרמרקט שכונתיות, בגישה הידידותית ביותר לסביבה. החנויות הוקמו בשטח צנוע יחסית של 1,000 מטר רבוע, והציעו מזון טרי ואיכותי, תחת קורת גג ידידותית לסביבה. כל חנות מצוידת במערכת סולארית המספקת לה את האנרגיה הדרושה לתאורה ולמיזוג אוויר. זאת כאשר התאורה בתוך החנויות היא באמצעות נורות LED אשר צריכת האנרגיה שלהן היא מזערית, אך עוצמת האור היא גדולה יותר מהמקובל. צי רכבי ההפצה של הרשת החדשה היה מצוייד ברכבים היברידיים, המצמצמים עד למינימום את השימוש במנועי הדיזל ומאפשרים למשאיות להגיע בשעות הבוקר המוקדמות לחנויות, כאשר מנועי החשמל השקטים מופעלים . מערכת חשמלית הניזונה מסוללות מפעילה את המקררים שבמשאיות  כדי למנוע זיהום ממנועי הדיזל, והדלתות האחוריות של משאיות הקירור נפתחו בגלילה שקטה, כדי למנוע רעש בשכונות המגורים. הנהגים הונחו, שלא להפעיל בתא הנהג מכשירי רדיו בעת הפריקה של הסחורה.
עתה, על פי הפייננשל טיימס, סבורים כי רשת וולמארט המובילה בגודלה בעולם, עשויה לקנות את הנכסים של רשת Fresh & Easy. עד עתה השקיעה טסקו ברשת הבת שלה למעלה ממיליארד ליש"ט, ומעריכים כי עד פברואר 2013 יצטברו חובותיה ל 850 מיליון ליש"ט. רשת הבת כוללת כ 200 חנויות, מהן 165 חנויות בקליפורניה.

בין הסיבות לכשל של Fresh & Easy ניתן לציין את העובדה כי בכל החנויות היה תמהיל זהה של מוצרים, בעוד שבארה"ב, ובמיוחד בקליפורניה, מתגוררות קבוצות אתניות שונות, כמו היספאנים, אסייתים, ושחורים אשר להן העדפות שונות למוצרי מזון, כמו גם טבעונים המעדיפים מוצרים אורגאניים, ואחרים. בחלק מהחנויות היה חסר מתמיד במוצרים הפופולאריים, מה שמצביע על ניהול לוגיסטי בעייתי. חלק מהמוצרים שהוצעו לקהלי היעד השונים יובאו ממחסני רשת טסקו בבריטניה, ולא תאמו את ההעדפות והביקושים של האמריקנים. זאת כאשר מוצרי המותג הפרטי של הרשת היו לעתים יקרים יותר מאשר מותגי העל. הלוס אנג'לס טיימס מביע תמיה על אסטרטגיות המחיר והקד"מ של הרשת שהיו מוזרות. סיבה נוספת, היא רמת הציפיות הגבוהה שהרשת יצרה בקרב קהלי היעד שלה, כאשר היישום היה לעתים חובבני ומאכזב. 
powered by: mipotech