בואו נתאר לעצמנו שהחל ביום ראשון הקרוב, ייסגרו כל העיתונים המודפסים, ויעברו למהדורות אינטרנטיות. כמה מאיתנו יהיו מוכנים לשלם עבור קריאתם באינטרנט

מספר עיתונים דיגיטאליים בארה"ב, ביניהם גם הניו יורק טיימס והוושינגטון פוסט, מודדים את הרייטינג של כל אחד מהכותבים. ומתברר, כי כמה מאלה המוגדרים ככוכבים, אינם מבוקשים כל כך על ידי הקוראים.(נוב' 2012)

בואו נתאר לעצמנו שהחל ביום ראשון הקרוב, ייסגרו כל העיתונים המודפסים, ויעברו למהדורות אינטרנטיות. כמה מאיתנו, המנויים בתשלום, יהיו מוכנים לשלם עבור היכולת לקרוא מאמרים, פרשנויות וידיעות מהכותבים המועדפים עליהם?
אם נרחיק לכת אל מעבר לים, נוכל להיווכח, כי מספר לא מבוטל של צרכנים רוצים ומוכנים לשלם עבור תכנים אינטרנטיים, בעיתונים המועדפים עליהם. לפני כחודש התפרסמה רשימה של 24 עיתונים יומיים מובילים בארה"ב שהמכנה המשותף להם הוא שאחוז ניכר של המנויים משלמים את דמי המנוי מידי חודש עבור היכולת לקרוא את התכנים במהדורה האינטרנטית.

הדו"ח מראה כי רוב המנויים של הניו יורק טיימס, וליתר דיוק  55.5% מהם משלמים עבור קריאת העיתון המוערך באינטרנט. במספרים מוחלטים - 896,352 מנויים מתוך 1,618,865, הם 'דיגיטאליים' כאשר  רק לפני 4 חודשים הגיע מספרם ל 454,000 . בשבוע שעבר פורסם כי ברבעון השלישי של השנה היו הכנסות העיתון למעלה מ 449 מיליון דולר, והותירו גם רווח צנוע של 2.3  מיליון דולר.
היומון המוערך וול סטריט ז'ורנאל הוא המוביל במספר המנויים, המגיע ל 2,229,798 כאשר 35.6% מהם הם מנויים למהדורה הדיגיטאלית. גם חלק משמעותי מהכנסותיו של  הלוס אנג'לס טיימס (כ 25%) מגיעות ממנויים למהדורה הדיגיטאלית.
אכן מתרחש כאן תהליך שניתן להגדיר אותה כפורץ דרך, והוא מייצג שתי תופעות ברורות. האחת – הצורך של צרכנים במידע איכותי הוא חד משמעי, והתופעה השנייה – גידול מרשים במספרם של הצרכנים, בעיקר הצעירים בני דור Y המשתמשים באינטרנט כמקור המידע העיקרי שלהם.
אך, לתהליכים אלה יש משמעויות ותוצאות נוספות.  מספר עיתונים דיגיטאליים בארה"ב, ביניהם גם הניו יורק טיימס והוושינגטון פוסט, מודדים את הרייטינג של כל אחד מהכותבים. ומתברר כי כמה מאלה המוגדרים ככוכבים, מה שבא לידי ביטוי בשכרם ובשטח המוקצה לתכנים שלהם, אינם מבוקשים כל כך על ידי הקוראים, ולעומת זאת, כמה מהכותבים הזוטרים הם הכוכבים האמיתיים. אין ספק כי אם יתבצע ניתוח כזה בארץ, על מידת הפופולאריות של כותבים למיניהם, שניתן למדוד אותה במהדורות הדיגיטאליות, יופתעו חלק מהכותבים, וכמובן גם העורכים ובעלי העיתונים.
כך שוב פעם אחר פעם, אנו נוכחים, כי התוכן הוא המלך, וכי תכנים טובים ומבוקשים, הם הדרך הבדוקה ביותר להתמודד עם משבר העיתונות.powered by: mipotech