טוסט גבינה צהובה הוא משהו שכל ילד והורה בארץ יודעים להכין. בארה"ב הוקמו לאחרונה מספר רשתות מזון מהיר המתחמות בטוסט גבינה צהובה, מה שמתחיל להיראות כמו

אחת הרשתות מתכננת הקמת 500 מסעדות בתוך 3 שנים (אוקטובר 2012)

מיקרו-טרנד חדש צץ ומתפתח בכמה מדינות בארה"ב – משהו שכל ילד בישראל, וכל הורה מכיר היטב - כריך טוסט גבינה צהובה מותכת שמוגש כבר בארבעה רשתות מזון מהיר משמעותיות ועוד כמה עשרות התחלות. אחת הרשתות, MELT, שנפתחה בסן פרנציסקו לפני כשנה מפעילה עתה רק שמונה מסעדות, הציבה לעצמה יעד של 500 מסעדות בתוך שלוש שנים. הרשת רכשה וסייעה לפתח ציוד גריל היי-טק ייעודי, המצדיק את המונח – מזון מהיר – והמאפשר הכנה והגשה בסגנון של סרט נע. הרשת מציעה גם מרקים, מנות ראשונות, קינוחים, ומבחר גדול של גבינות ולחמים. רשתות אחרות, כמו Grilled Cheese & Co מפעילה עתה שלוש מסעדות באזור בלטימור. רשת אחרת Cheeseboy מפעילה עתה שמונה מסעדות המציעות גם טוסטים גבינה עם קינמון, ומתכננת לפתוח 12 מסעדות נוספות במהלך השנה הקרובה.

פרשנות העורך: עדיין מוקדם לדעת אם תופעה זו תהפוך לטרנד משמעותי שיתפשט בכל רחבי צפון אמריקה. אך ברור כי טוסט גבינה עשוי היטב עם תוספות כמו ירקות וגם בשר, שמחירו 3.5 דולר (בלי התוספות) נשמע כמו אופציה לסיפוק מיידי, כאשר הרעב תוקף את העוברים ושבים, ואת העובדים בהפסקת הצהריים.
powered by: mipotech