שמועות שאפל עומדת להיכנס לתחום הרדיו האינטרנטי הצומח במהירות והופך ליעד אסטרטגי של גוגל ואמזון

חדירתו המהירה של הרדיו האינטרנטי תהפוך את התחנות האזוריות לקונספט של העבר והם יוכלו להתחרות ישירות בתחנות הרדיו המובילות (אוקטובר 2012)

אנליסטים שרואיינו לאחרונה בביזנס וויק צופים כי חברת אפל עשויה להיכנס לתחום רדיו אינטרנט, ובכך ליצור תחרות ישירה עם Pandora Media השולטת בנישה זו. אנליסטים אלה מעריכים כי במידה שאכן כך יקרה, יתחרו ביניהם אמזון וגוגל, על רכישתה של Pandora Media. מאחר ששני ענקים אלה חומדים את הנישה של הרדיו האינטרנטי, ורואים לנגד עינים את הסינרגיה האפשרית עם הטלפונים החכמים ומחשבי הטבלה המבוססים על תוכנת ההפעלה אנדרואיד.

דו"חות שהתפרסמו בימים אלה מראים כי גדל משמעותית מספר הצרכנים המשתמשים ברדיו אינטרנטי במכוניות המאפשר להם להאזין לתכניות המועדפות עליהם, גם כשהם בנסיעה ארוכה ועוברים מאזור קליטה אחד לאחר. זאת לעומת הרדיו המצוי במכונית שלך, המצליח להעניק קליטה טובה בהתאם לעוצמת המשדרים של התחנה. ההערכה היא כי מערכת הרדיו החדשה של אפל יכולה להגיע לכ 20 מיליון משתמשים, לעומת Pandora Media שיש לה 150 מיליון משתמשים, המייצגים 74% מהאזנה לרדיו מקוון. כך בעוד שכלי מדיה כמו עיתונות מודפסת וטלביזיה נאבקים על קיומם, דווקא הרדיו, בונה את מקומו במדיה המקוונת, ומציג קצב צמיחה של 6.3% בשנה האחרונה.


פרשנות העורך: לפני מספר שנים כבר היו כאלה שהספידו את הרדיו, שהחל את צעדיו הראשונים לפני הופעת הטלביזיה. אך כפי שמתברר צרכנים מקשיבים לרדיו, מי לתכנית מלל בנושאים רלבנטיים לתחומי העניין שלהם, ומי לתכניות מוסיקה במגוון סגנונות המועדפים עליהם, וכמובן גם לחדשות. לאחרונה גם יש קאמבק של תסכיתי רדיו ותכניות העשרה בנושאים מגוונים המרתקים את הנהגים, ושומרים עליהם מפני הירדמות בזמן הנהיגה. החדירה המשמעותית של הרדיו האינטרנטי תהפוך את התחנות האזוריות לקונספט של העבר, וכך, יוכלו תחנות מאזורים מרוחקים שמספר המאזינים שלהם היה קטן, לעבור לשידורים אינטרנטיים ולהתחרות ראש בראש בתחנות המובילות. כך, גם במדיה זו ההופכת לפופולארית גם בקרב צעירים, הגורם המרכזי שיעצב את הרדיו של המאה העשרים ואחת הוא כמו תמיד, התוכן, כי הוא המלך ואין בלתו.
powered by: mipotech