טרנד משמעותי חדש של מותג פרטי-פרימיום חודר במהירות לרשתות מובילות בארה"ב, אירופה ובריטניה

מותגי הפרימיום משפרים את הרווחיות, מעניקים חוויית קניה, ואינם פוגעים בתדמית הדיסקאונט (ספטמבר 2012)

טרנד חדש ומשמעותי בתחום הסופרמרקטים הולך ומתפשט באירופה ובארה"ב, שם רשתות מובילות מפתחות מותג פרטי-פרימיום. קונספט זה משדרג את כוח המשיכה של הרשתות, המשקיעות במותג הפרטי-פרימיום כדי שיהיה איכותי, יענה על ביקושים של ציבור הצרכנים וישפר את רמת הרווחיות הנשחקת. בימים אלה הודיעה רשת הסופרמרקטים הבריטית, מוריסון, הרביעית בגודלה שם על השקת מותג פרטי-פרימיום שיכלול 700 מק"טים של מוצרי מזון "חדשים ומשופרים", אשר לכל אחד מהם יהיה משהו ייחודי שונה וטוב יותר מהמתחרים, כולל מותגי העל המסורתיים.

בין המוצרים, גרנולה אוכמניות משופרת, דבש ליצ'י מתאילנד, וארוחות לקחת הביתה כמו שומן אווז צלוי.  שמו של המותג הפרטי החדש הוא M, שצוות מעצבים העניק לאריזות של מוצרי הפרימיום מגע של יוקרה. גם רשת הדיסקאונט הגרמנית LIDI פיתח סדרה חדשה של של יינות איכותיים שיהיו מאוחסנים במקררים מתאימים בקטגוריה של מותג פרטי-פרימיום. מחקרים מראים כי קטגוריות המותג הפרטי בסופרמרקטים בארה"ב יכפילו את עצמם בתוך חמש שנים, עקב הקליטה הטובה של המותג הפרטי-פרימיום. רשתות ענק כמו SAFEWAY ו KROGER משקיעות סכומים ניכרים בפיתוח סדרות של מותג פרטי-פרימיום.


פרשנות העורך: מותג פרטי-פרימיום הוא אחד הפתרונות להגדלת הרווחיות בתקופה שבה רשתות הדיסקאונט משתלטות על נתח שוק גדל והולך. מותגי הפרימיום משפרים את הרווחיות, מעניקים חוויית קניה, ואינם פוגעים בתדמית הדיסקאונט שרשתות רבות מנסות לנכס לעצמן. מלחמת המחירים, פגעה קשה ברשתות המובילות, גם בארץ, שכן היכולת שלהן להעניק מחירי דיסקאונט מתחרים, עומדת בסתירה לרמת התקורה הגבוהה שלהן. זאת כאשר רשתות קטנות יותר כמו זו של רמי לוי, מצליחות לפעול ברמת תקורה נמוכה משמעותית. מותג פרטי-פרימיום, מייצג עבור רשתות אלה רווחיות גבוהה, ושיפור משמעותי של תדמית הרשתות המציעות עתה סדרות מוצרים ייחודיים ואיכותיים העונים על ביקושים של קהלי יעד.
powered by: mipotech