רשת וולמארט בוחנת גישה חדשה לתשלום בקופה, באמצעות אפליקציה שתסרוק מוצרים בעת הכנסתם לעגלה. הקופה תקלוט אותם ישירות מהטלפון והקונה ישלם וילך לדרכו

המתחרה הפוטנציאלי לקונספט זה הוא שבב ה RFID (ספטמבר 2012)

רשת הכלבו הגדולה ביותר בעולם, וולמארט, מבצעת עתה ניסוי בגישה חדשה שתקצר משמעותית את זמן ההמתנה בקופות, גם אלה המיועדות לשימוש עצמי. אין זה סוד כי המתנה של דקות ההולכות ומתארכות, יכולה להרוס את חוויית הקניה שרשתות מנסות לייצר. הקופות לשימוש עצמי עשו מהפיכה לא קטנה ברשתות סופרמרקט וכלבו, אך גם הן מהוות לעתים קרובות צוואר בקבוק, מאחר שהקונה חייב לסרוק כל מוצר בנפרד, ולא אחת הסריקה אינה עולה יפה, ועל הקונה להקליד מספרי ברקוד זעירים. תהליך כזה יכול להימשך מספר דקות במיוחד כאשר  עגלת הקניות מליאה במוצרים.

 וולמארט, כפי שמדווח ה PC WORLD, בוחנת עתה אפליקציה לטלפון לחכם, שבאמצעותה יכול הקונה לסרוק כל מוצר בעת שהוא נוטל אותו מהמדף ומכניס לעגלה. כך כאשר הקונה מגיע לקופה לשירות עצמי כל שעליו לעשות הוא להעביר את הטלפון מול הסורק, ולבחור את אופן התשלום, כרטיס אשראי, טלפון, מזומן וכד'. המערכת שקלטה כבר את כל המוצרים הנמצאים בעגלה, מאחר שנסרקו קודם לכן, מייתרת את הצורך להוציאם מהעגלה, ולאחר ביצוע התשלום, הקופה פנויה לשימוש נוסף. לאחרונה הודיעה רשת וולמארט כי מצטרפת למספר רשתות מובילות כמו בסט ביי, טרגט, ואחרות, לרשת משותפת שתאפשר תשלום באמצעות הטלפון החכם, וזאת כתחרות עם Google Wallet ועם מערכת התשלום באמצעות הטלפון של ICIS.


פרשנות העורך: כדי להבין את העוצמה של רשת וולמארט די להציג את הנתון לפיו כל אדם ששי בארה"ב נכנס לפחות אחת לשבוע לאחת מחנויותיה. ולכן, כאשר וולמארט מאמצת פיתוח טכנולוגי מסוים, קיים סיכוי מעל לסביר כי רשתות אחרות ילכו בעקבותיה ויאמצו אותו גם כן. הרעיון לסרוק מוצרים ברמת ההכנסה שלהם לעגלה אינו חדש, אך לא נקלטו על ידי הקונים, כי התהליך היה מסורבל, והתבסס על מחשב קטן שהיה מוצמד לעגלת הקניות. הטלפון החכם, שעוצמתו העיקרית היא בכך שהוא הפך לפלטפורמה לאפליקציות, משפר משמעותית את הסיכויים לקליטה טובה של קונספט זה. יחד עם זאת, צריך לזכור, כי ברקע אורב מתחרה רב עוצמה - שבב ה RFID אשר על פי אנליסטים, כאשר מחירו יגיע ל 2-3 סנט הוא יוצמד למוצרי המדף, וכל מה שעל הקונה יהיה לעשות הוא לעצור ליד הקופה לשימוש עצמי, ומכשיר קריאה, יזהה את כל המוצרים שבעגלה בלי שהקונה יצטרך להוציא אותם. וכך, כל שיהיה על הקונה לעשות הוא לשלם וללכת לדרכו. אנליסטים מעריכים כי ה RFID יחליף את הברקוד.

 
powered by: mipotech