אמזון החלה להתחרות באתר הסרטים המוביל NETFLIX ומאפשרת למנויים להוריד את 'משחקי הרעב'

משיקה מהדורה חדשה של KINDLE FIRE שכל מי שרוכש אותו מקבל מנוי לסרטים של אולפני הפקה מובילים (אוגוסט 2012)

חברת NETFLIX,  זו שהחדשנות הטבועה בה גרמה לרשת בלוקבסטר (זוכרים?) להתפרק ולפשוט את הרגל, מתמודדת עתה מול מתחרה לא פחות חדשני ממנה – אמזון. חברת NETFLIX שהחלה את דרכה כאתר להשכרת סרטי ווידיאו, עוד לפני שמישהו חלם שניתן יהיה להעביר קבצים כבדים כאלה בשיטת ה 'סטרימינג' ישירות למחשב הביתי, עומדת עתה מול אתר הקמעונות הגדול ביותר בעולם, המציע סרטים כמו 'משחקי הרעב' המועברים ישירות אל הצרכן. ג'ף בזוס, המנכ"ל והמייסד הגאוני של אמזון מבין כפי שהוכיח פעם אחר פעם, כי שם המשחק הוא סינרגיה בין פלטפורמות שונות. כך, לפני שפרץ לשוק עם הקינדל, השכיל בזוס לסרוק מאות אלפי כותרים של ספרים, ולהמיר אותם לפורמט דיגיטאלי, ולהפוך לגורם מספר אחת בקטגוריה המתרחבת של מחשבי טבלה.

כך גם עתה, לאחר שהושק בהצלחה ה KINDLE FIRE עם המסך הצבעוני והמחיר המתחרה (כ 200 דולר), הוכפל מספר המנויים המורידים סרטי קולנוע מאמזון שפיתחה קונספט שיווקי מנצח לפיו כל הרוכש את ה KINDLE FIRE, יכול להוריד סרטים, וכל מי שרוצה להצטרף למעגל המנויים, משלם 79 דולר בשנה. גם הבורסה שם מבינה היטב את המשמעות של מהלך זה, ואכן מניות נטפליקס, ירדו משמעותית, גם בשל הצפי להשקת מהדורה חדשה של ה KINDLE FIRE שתתקיים בשבוע הבא.


פרשנות העורך: כל מי שעוקב אחר אמזון, אינו יכול שלא להתרשם מהחדשנות הטבועה בה. החברה שהוקמה בהלוואה של 300,000 דולר שג'ף בזוס לקח מהוריו, חודרת לשוק בקפיצות נחשוניות. האתר למכירת ספרים פיסיים, הפך עד מהרה לאתר המוביל בתחום הקמעונות המקוונת, המוכר מאות ואלפי מוצרים שונים, ומצליח בכל פעם להפיק ממתחריו את קריאת ההתפעלות WOW. 
powered by: mipotech