ירידה משמעותית בהשארת הודעות קוליות ועלייה במספר המסרונים יוצרים חשש להגברת הניכור החברתי

מספר המושכים ומאזינים להודעות קוליות ירד ב 14% (ספטמבר 2012)

מה פעמים התקשרתם לחבר, לקוח, מכר, וקיבלתם מענה קולי המציע לכם לשלוח מסרון ולא להשאיר הודעה קולית. לעתים המענה הוא בלשון רכה וממליצה, ולעתים בלשון פסקנית, כמו, אין סיכוי שאשמע את ההודעה הקולית. מתברר כי משלוח סמסים וצ'יטוט ברשת אכן מועדפים על רבים וטובים. היתרונות הם ברורים. כשאתם נכנסים לשיחה, זה כמו להיכנס למלחמה, אי אפשר לדעת מתי השיחה תסתיים, בלי שאחד המשוחחים יצא עם תחושה לא נעימה, שאולי הוא לא כל כך רצוי, שאולי הוא טרחן לא פופולארי. ואכן המסרונים הם  פשוטים, קצרים, כתיבתם נמשכת שניות, כולל סמיילי כזה או אחר. וכך גם תגובתו של מקבל המסרונים.

מחקר שנערך על ידי חברת VONAGE עבור היומון יו.אס.איי טודיי, מראה כי מספר ההודעות הקוליות ירד ב 12 החודשים שהסתיימו בחודש יולי האחרון ב 8%, כאשר מספר אלה המושכים ומאזינים להודעות הקוליות שקיבלו ירד באותה תקופה ב 14%. הצידוק האתי לתופעה זו הוא כי משלוח סמס הוא סוג של מתן כבוד לזמנו היקר של מקבל המסרון.

פרשנות העורך: במידה שתופעה זו תתרחב ותהפוך לטרנד חד וברור, תהיה לכך השפעה על שורת הרווח של חברות הסלולאר, מאחר שמשך הזמן הנדרש לכתוב ולקרוא סמס, הוא נמוך יותר לעומת הזמן הנדרש להאזנה להקלטה קולית. ברור גם כי התרחבות של תופעה זו תגביר את הניכור בין בני אדם, ואת בדידותם של אלה, להשמיע את קולם לקרוביהם, ילדיהם ונכדיהם, וגם לחבריהם. תופעה זו עלולה להגביר את הניכור החברתי ההולך וגדול גם מסיבות נוספות.powered by: mipotech