מודל עסקי חדש ומבטיח לאפליקציה המאפשרת למגאזינים להתמקם על גבי האייפד. אופק בהיר לעיתונות המודפסת

20 מיליון משתמשים חדשים רק בחודש יולי (אוגוסט 2012)

אפליקציית ה Flipboard המציגה תכנים מהפייסבוק, טוויטר ומקורות אחרים על גבי האייפד עשתה פריצה יפה לפני כשנתיים, וזכתה במקום ראשון בין האפליקציות המותאמות למחשב הטבלה של אפל. אך עתה מתברר כי מדובר בהצלחה ממשית, שכן, בחודש יולי האחרון הורידו את האפליקציה כ 20 מיליון משתמשים, משהו כמו משתמש חדש בכל שנייה, מה שהפך את ה Flipboard למקור מידע לחדשות ותכנים עיתונאיים הגדול ביותר של האייפד.

עתה, כך על פי הביזנסוויק, על בעלי האפליקציה למכור למותגי העל מודעות ופרסומות על גבי האפליקציה, כדי שסוף סוף אפשר יהיה לעשות גם כסף. ואכן בחודשים האחרונים החלו להיראות מודעות מעוצבות היטב של VERIZON, חברת הטלפוניה המובילה בארה"ב, ושל מותגי על נוספים בכ 21 מגאזינים, כמו ווג ו Elle שמיקמו את עצמם במסגרת אפליקציה זו.

אך הפלא ופלא, בעלי ה Flipboard אפילו לא הקימו מחלקת מכירות למודעות. שכן, כל שעליהם היה לעשות הוא לקדם את היתרונות הבולטים של המגאזינים על גבי אפליקציה זו, ולשדרג את הנראות של המודעות ואת הרזולוציה שלהן. כך, ה Flipboard הופך לפלטפורמה מבוקשת על ידי תקשורת מודפסת, המופיעה בה עם המודעות ובעלי האפליקציה מחייבים אותם על כל מודעה. לשון אחרת – כל מגאזין המתמקם על גבי האפליקציה מביא איתו את המודעות שלו.

פרשנות העורך: הקונספט הוא חכם להפליא, שכן בעלי אפליקציה זו, הקדישו את 60 מיליון הדולר שגייסו לפני כשנתיים, לשיפור הנראות של המגאזינים על גבי האייפד, ולהצגת תכנים ומודעות שיתנו מענה לביקושים של צרכנים לקריאה אונליין של מגאזינים שקודם לכן נהנו לקרוא אותם בפורמט הדפוס. ייתכן, שבכך הולך ונוצר פיתרון מסוים למעבר הבעייתי מהפורמט המודפס לדיגיטאלי שחווה עתה כל התקשורת המודפסת, כולל גם בארץ. כל שנותר לתקשורת המודפסת הישראלית, הוא להעביר את המוספים השבועיים והחודשיים וכן את המגאזינים על המודעות שבהם ולהציג בפני המפרסמים את היקף הקריאה החדש שלהם על ידי בעלי האייפד.  וכמובן ליחצן באופן אינטנסיבי את התועלות הנובעות למשתמשי האייפד...

 
powered by: mipotech