גדל משמעותית מספר העסקים הקטנים המבצעים סקרים שיווקיים אונליין

העלויות נמוכות במיוחד, והתוצאות מהוות בסיס לשיפור משמעותי של המכירות (אוגוסט 2012)

עסקים קטנים, ביניהם גם קטנים מאד של 2-3 עובדים מגבירים את השימוש בסקרים אונליין, שהגיעו השנה להיקף פעילות של 2.4 מיליארד דולר. המחקר המקוון שמתבצע על ידי היזמים באמצעות חברות מחקר ייעודיות יבדוק איזה חנויות יהיו מעוניינות במוצרים שלהם, ומה המחיר שיהיו מוכנות לשלם עבורו. עסק הקרוי 'העז המאושרת' ומעסיק 3 עובדים, מייצר ומוכר קרמל עשוי מחלב עזים הגדלים במרעה טבעי וללא מזון המכיל אנטיביוטיקה, ומשווק את המוצר שלו ל 500 חנויות בהיקף כולל של 250,000 דולר. היזם שם לו למטרה להגדיל את המכירות בתוך שנה  וחצי ל 2,000 חנויות ולהגיע להכנסה בהיקף של מיליון דולר. תוצאות הסקר הראו כי בעלי החנויות מעוניינים בעיקר בטעם והאיכות של הקרמל, ולא בהכרח בעובדה שהוא אורגאני.

חברת SurveyMonkey שבאמצעותה בוצע הסקר פועלת מזה 13 שנים ובסיס הנתונים שלה כולל כ 14 מיליון בעלי עסקים, וצרכנים מפולחים לפי קטגוריות. בעלי עסקים קטנים,  הרשומים כחברים באתר חברת הסקרים יכולים ליצור מחקר ובו שאלות לנושאים הקשורים לשיווק המוצרים והשירותים שלהם, ולהציב את השאלות באתרי בלוגים, פייסבוק, טוויטר ואתרי מדיה חברתית נוספים. החברים, יכולים לנתח את התוצאות ולקבל החלטות מושכלות באמצעות כלים ידידותיים למשתמש שהאתר מעמיד לרשותם.

פרשנות העורך: סקרים מסוג זה מתאימים גם לעסקים בגודל בינוני. החלק הארי של העסקים הקטנים בישראל, אינו משתמש בסקרים, ועתה, במיוחד כאשר צופים מיתון, יש לסקרים אלה חשיבות גדולה יותר. היתרון העיקרי, והחדש יחסית, הוא ביכולת להשתמש במדיה חברתית, כדי לקבל גם תשובות ספונטאניות וגם שקולות ומחושבות בזמן אמיתי, ולפעול בהתאם.
powered by: mipotech