פקק של 20 דקות מתקצר ל 5 דקות, בטכנולוגיה של העבר וחשיבה יצירתית של היום

עד כה תוכנתו מחדש 700 צמתים מרומזרים ב20 מדינות בארה"ב (אוגוסט 2012)

חברת ייעוץ המתמחה בשיפור התחבורה פיתחה שיטה המפחיתה את העומסים בצמתים המרומזרים בעיירה קטנה בטקסס, שבה עוברים מידי יום 300,000 כלי רכב, על הנתיב שבין העיר דאלאס לשדה התעופה הבינלאומי שם.  בניגוד לגישה המקובלת לתכנות הרמזורים על פי שעות העומס, התקינה חברת הייעוץ מצלמות לאורך מסלול הנסיעה, היודעות לספור את כלי הרכב ואת מהירות הנסיעה של טורי המכוניות. המצלמות חוברו למערכת התכנות של הרמזורים כשהם נותנים הוראת אור ירוק כדי להעביר  'קבוצות' מדודות של מכוניות. בין 'קבוצת' מכוניות לאחרת, ניתנת על ידי המצלמות הוראת אור ירוק בנתיבים הצולבים את הכביש הראשי בין שדה התעופה לעיר דאלאס, מה שמשחרר את הלחץ מהעיירה. חברת הייעוץ Rhythm Engineering תכנתה במסגרת פרויקט זה 52 צמתים, מה שהפחית עצירה של מכוניות בחלק גדול של הצמתים ב 88% , ואת זמן ההמתנה לאור ירוק ב 45 אחוז.

החברה גם חישבה כי בכך נחסך במשך שנה סכום של 8 מיליון דולר, על דלק מיותר בעת ההמתנה לאור ירוק. נכון להיום, חברת הייעוץ כבר תכנתה מחדש 700 צמתים ב 20 מדינות בארה"ב.

אחד הקוראים של המאמר בביזנס וויק הגיב: "מערכת 'קולית' לגמרי. במקום שאני גר הותקנה מערכת כזו בנתיב שאורכו 3 קילומטר שבעבר השתרך לו פקק של כעשרים דקות המתנה, ואילו כיום נמשכת הנסיעה בו 5 דקות בלבד."


פרשנות העורך: נשמע כמו טכנולוגיה של הניינטיז, ותבונה של ימינו. מתי אצלנו?
powered by: mipotech