גדל מספר האוניברסיטאות המחייבות סטודנטים להשתמש בספרים אלקטרוניים באמצעות מחשבי טבלה

למרות שהשימוש בספרים אלקטרוניים משפר את הישגי הסטודנטים החדירה בינתיים איטית בשל חסמי שימוש תדמיתיים (אוגוסט 2012)

למרות שמספר אוניברסיטאות בארה"ב מחייבות את הסטודנטים לרכוש מחשבי טבלה (קינדל וכד'), החדירה שלהם לאקדמיה היא עדיין איטית. הסיבות לכך הן מגוונות, באחת האוניברסיטאות התברר כי מחירו של ספר דיגיטאלי של כימיה אורגאנית הוא 100 דולר, בהשוואה למחיר של 15 דולר לספר נייר פיסי. לעומת זאת, האוניברסיטה של אינדיאנה חייבה את חשבון כרטיסי האשראי של הסטודנטים במחיר של ספרי לימוד דיגיטאליים, כך שכל סטודנט מצא את הספרים במחשב הטבלה שלו. מהלך זה, השתלם היטב, מאחר שהאוניברסיטה רכשה את הספרים בכמחצית המחיר שלהם, ואפשרה לסטודנטים לחסוך סכום ניכר.

חסם אחר שהתגלה, הוא כי סטודנטים, נוהגים להציג ברבים את ספרי הלימוד שלהם, כחלק מהתדמית האישית שלהם, וככל שהספר שייך לתכנית לימודים יוקרתית יותר כך מאמינים הסטודנטים כי הם מוערכים יותר, בעיקר על ידי המין השני. מחשבי הטבלה הם מותגים ידועים, והמראה החיצוני שלהם אינו מסגיר את התכנים המצויים בהם ואת תחומי הלימוד, אם בכלל, של בעליהם. נכון להיום, רק 9% מכל ספרי הלימוד באקדמיה שם, הם דיגיטאליים, זאת כאשר כ 60 אחוז מכל הספרים הנמכרים על ידי חנות הספרים הגדולה בעולם, אמזון, הם דיגיטאליים.

פרשנות העורך: לימוד באמצעות ספרים דיגיטאליים, משפר את ההישגים של הסטודנטים, בכך שהוא מאפשר להם להתקשר עם מחשב הטבלה של המרצה בזמן אמיתי. מרצים החלו להשתמש בתוכנות שבאמצעותן הם מבצעים מספר פעמים במהלך שיעור, סקר מהיר שמטרתו לוודא עד כמה הבינו הסטודנטים את החומר הנלמד. במידה שמספרם רב, יכול המרצה לחזור ולהסביר טוב יותר נקודות מסוימות שמשום לא נקלטו אצל הסטודנטים. אשר לתדמית, סביר להניח כי די בקרוב, ישמשו מחשבי הטבלה גם כפלטפורמה להצגת האוניברסיטה והפקולטה שבה לומדים הסטודנטים, מה שיאפשר להם לתחזק את התדמית האישית שלהם בקרב קהלי יעד רלבנטיים.


 

 
powered by: mipotech