מי פה לשטיפה דנטלית ישמשו לריפוי גנטי של מחלות שונות

הסיבה העיקרית לשימוש בתכשיר לשטיפה דנטלית היא כי "הפה הוא המקום המתאים ביותר לסוג זה של ריפוי"

בעתיד נוכל להשתמש בתכשיר לשטיפת פה דנטלית כדי להטמיע גנים שישמרו על בריאות הפה, החניכיים והשיניים, ואף ירפאו מחלות קשות. על כך הודיע ענק מוצרי ההיגיינה Colgate Palmolive בשיתוף עם חברת Introgen Therapeutics העוסקת בביוטכנולוגיה. חברת Colgate Palmolive רכשה 9.7% מהמניות של חברת הביוטכנולוגיה בסכום של 20 מיליון דולר.

ריפוי באמצעות גנים הוא קונספט לפיו מטמיעים גנים בריאים, המחליפים גנים שנפגמו. בחמש עשרה השנים האחרונות נערכו ניסויים בתחום זה, אך בהצלחה מועטה ביותר. חברת Introgen Therapeutics הצליחה לפתח שיטה המכונה 'מדכאי גידולים', שהם גנים המוטמעים ברקמות ואמורים להחליף את הגנים שגרמו לגידול. הרשויות הפדרליות בארצות-הברית בוחנות עתה 'גנים' לטיפול בסרטן הראש והצוואר, והחברה כבר בוחנת עתה תכשיר לשטיפת פה דנטלית המכילה 'גנים מדכאי גידולים'. הסיבה העיקרית לשימוש בתכשיר לשטיפה דנטלית היא כי "הפה הוא המקום המתאים ביותר לסוג זה של ריפוי".

התייחסות: מי הפה לשטיפה דנטלית אינם אלא 'כלי התחבורה' הנוח להעברת הגנים המרפאים. במידה שאמנם שיטות ריפוי חדשות אלה יוכיחו את עצמן, יגדלו המכירות של חברת Colgate Palmolive באופן משמעותי. באותה מידה, ועל-פי אותו קונספט, האם ניתן לשלב תרופות כאלה גם במשקאות קלים?powered by: mipotech