טרנד: בתוך כשנתיים יחוסלו הקופות במספר רשתות כלבו מובילות בארה"ב. התשלום יתבצע בתקשורת iPAD

כל קונה יקבל בעת כניסתו לחנות iPAD ויוכל לתקשר באמצעותו עם אנשי המכירות (יולי 2012)

בסוף השבוע יוכל כל צרכן המבקר בחנות החדשה של הרשת הכל-בו האמריקנית J.C. Penney לקבל מחשב טבלה iPAD  שיוכל באמצעותו לבצע את התשלום בסוף הקנייה ישירות עם מחשבי הטבלה שאנשי המכירות שבחנות יהיו אף הם מצוידים בהם. כך ייחסך מהקונים זמן המתנה מעצבן בתור לקופות.  מהלך זה הוא שלב מקדמי של יעד אסטרטגי חדש של הרשת, הקובע כי עד שנת 2014 לא יהיו יותר קופות בחנויות הרשת, והתשלום יתבצע באמצעות מחשבי ה iPAD בין אם בתקשורת ישירה עם אנשי המכירות או באמצעות קופות לשימוש עצמי. עד סוף השנה הנוכחית יוכלו הקונים ב 1,100 חנויות הרשת לבצע את התשלום בעת סיום הקנייה באמצעות מחשבי טבלה בטלפונים חכמים. 
אך כפי שמתברר שיטה זו עומדת להפוך לטרנד גורף, שכן, מזה מספר חודשים מבצעים כ 6,000 אנשי המכירות של הרשת הקמעונאית הגדולה נורדסטרום,  את תהליכי התשלום באופן דומה לזה של רשת J.C. Penney, כפי שמתבצע גם בחנויות של 'אפל' בארה"ב. גם ברשתות מזון, כמו COSTCO ו Sam's Club מתבצע התשלום באמצעות אנשי המכירות הסורקים את המוצרים שבעגלות הקנייה, ומדפיסים במקום ברקוד המציג את פירוט המוצרים שנרכשו ואת הסכום לתשלום. כל שנותר לקונה לעשות הוא להגיש את פלט הנייר עם הברקוד לקופאי/ת ולשלם. כך מתקצר משמעותית זמן ההמתנה בתור לקופות. 
פרשנות העורך: על פי מחקרים שונים, כפי שכל קונה יודע ומכיר, אחד החסמים העיקריים בפיתוח חוויית קנייה ברשתות קמעוניות הוא התור בקופות, אשר לא אחת מרתיע קונים, ובחנויות כלבו, אף גורם לנטישת עגלות. השימוש במחשבי טבלה וטלפונים חכמים, הופך לטרנד ברור, והוא יגבר על שיטות הנהוגות בעיקר ברשתות מזון בבריטניה המשתמשות בחיישנים המאפשרים לייצר צפי לתורים ארוכים ולאייש קופות נוספות כדי להקדים תרופה למכה.  
powered by: mipotech