חברה אמריקנית פיתחה מודל המאפשר מכירת תכנים של עיתונים אינטרנטיים

לניו יורק טיימס המקוון יש כבר כ 454,000 מנויים משלמים (יולי 2012)

חברת Press+ המתמחה במכירת תכנים של עיתונים באינטרנט פרסמה תוצאות מחקר המראה כי אתרי עיתונים עם מספר יומי גדול של אייטמים טובים מוכרים יותר מנויים מאשר אתרי עיתונים עם מספר קטן של אייטמים טובים. המחקר ערך השוואה בין ארבעה עיתונים מקוונים אשר כל אחד מהם מייצג בממוצע כמיליון גולשים ייחודיים (UNIQUE) בחודש. אחד העיתונים פרסם בכל יום 82 אייטמים, וההכנסה שלו החודשית שלו הגיעה ל 36,000 דולר. זאת כאשר עיתון מקוון אחר עם מיליון גולשים ייחודיים פרסם 21 אייטמים, וההכנסה שלו הייתה 400 דולר בלבד.

חברת Press+ פיתחה שת"פים ייחודיים עם כמה מאות עיתונים מקוונים כדי להטמיע בהם את הקונספט שקיבל את השם 'המודל המטרי" שהוא מודל מדידה מדויק של מידת השימוש בתכנים. השיטה מבוססת על תהליך שפותח על ידי הניו יורק טיימס המקוון המאפשר קריאה חינמית של עד עשרים אייטמים בחודש, כאשר מעבר למספר זה, ניתן לקרוא אייטמים נוספים רק תמורת תשלום. ואכן, כיום יש לניו יורק טיימס כ 454,000 מנויים משלמים והתחזית היא כי חברת Times Co תייצר בשנה הבאה הכנסה של 125 מיליון דולר ממכירת מנויים לאתרים המקוונים של העיתונים בקבוצה זו.

חברת Press+ העוקבת אחר הרגלי השימוש של הגולשים לאתרי התוכן של שותפיה, זיהתה כי כ 10 אחוז מכל הקוראים ממצים את מכסת האייטמים ונאלצים כאשר הם מגיעים לחומה המפרידה ביניהם לבין האייטם הבא שאותו הם רוצים לקרוא, לבחור, בין הימנעות מקריאה לבין פתיחת הארנק. מתברר כי החומה המפרידה בין הגולש הלהוט לקרוא תוכן של אייטם מסוים לבין הצורך לפתוח בתהליך רישום ותשלום, יצרה אצל מספר גדל והולך של גולשים מניע חזק לעשות מנוי חודשי קבוע מראש, שיאפשר להם לקרוא את כל האייטמים שיש להם בהם עניין. זאת כדי לחסוך להם את אותו רגע מרגיז המחייב אותם לעבור לתהליך של רישום ותשלום, מה שפוגם בחוויית הלקוח שלהם. אחד המניעים להחלטת הגולשים לשלם מראש עבור כל האייטמים, הוא המחיר הממוצע הנמוך למנוי, 6.50 דולר לחודש, שנקבע על ידי Press+ שהוא יותר מסביר עבור קריאה ללא מגבלת כמות של תכנים מבוקשים. מנויים רשומים של עיתונים מודפסים, יכולים לגלוש באתר של העיתון ללא הגבלה עבור תוספת צנועה של 2 דולר לחודש.

פרשנות העורך: כמו תמיד, התוכן הוא המלך. כאשר התכנים קולעים לביקושים של הקוראים, הם מוכנים לשלם סכום קטן כדי לקרוא אותם ללא הגבלה. אך כאשר התכנים המקוונים הם דלים וממוחזרים הקוראים לא יהיו מוכנים לשלם עבורם. שיטה זו, כבר נהוגה זה מספר שנים בעיקר בעיתונים ומגאזינים מקצועיים, העיתונות היומית המודפסת בארץ, שעל פי המתפרסם נמצאת בבעיה קיומית, עדיין אינה מוכרת את התכנים המקוונים שלה. ככל שרמת התכנים תעלה, כך יהיה קל למכור מנויים גם אם הם מקוונים.

 

 powered by: mipotech