משרד ארכיטקטים מעצב בנייני תאגידים בגישה מיתוגית

חזית הטרמינל של שדה התעופה בסן חוזה מכוסה במפרשי ענק שעליהם יוקרנו מסרים ויזואליים משתנים

כאשר חברות כמו Apple או טויוטה מתכננות בנייה של בניין משרדים או מפעל חדש, הן פונות למשרד הארכיטקטים Gensler המעסיק כ- 2,000 ארכיטקטים ב- 28 סניפים. חברת Gensler מתמחה בתכנון בניינים כחלק מהתדמית המיתוגית של התאגיד. משרד הארכיטקטים מאמין בהעברת מסרים מתונה ואפילו שמרנית של בניני תאגידים, בלי 'להפציץ' את המתבונן במסרים נוסח Hard Sell. "אנחנו מעצבים כל בניין כדי שיתאים למסר העיקרי של המותג התאגידי," אומר דיאן דובל, אחד מראשי Gensler, בראיון ל- Business 2.0 .

קמעונאי בגדי הגלישה Pacific Sunwear ביקש לעצב מחדש את החנויות שלו, הממוקמות בקניונים. הפתרון: במקום שילוט מעל דלתות הכניסה, עוצבה הכניסה לחנויות כפתח מקומר אשר גרם לעוברים ושבים לראות את החלק האחורי של החנות, המואר במיוחד, ובו מחלקת הנעליים. את הטרמינל החדש של שדה התעופה בסן חוזה עיצבו הארכיטקטים כאשר חזית הטרמינל מכוסה במפרשי ענק, שעליהם יוקרנו מסרים ויזואליים משתנים. הגג של הטרמינל יהיה אף הוא מואר ויציג מסרים כאלה, המיועדים לצפייה של אלה החגים מעל שדה התעופה.

התייחסות: זהו צעד נוסף קדימה בתהליך המיתוג של תאגידים ומוצרים. ובעצם, למה לא לעצב בנייני תאגידים כדי שהעוברים ושבים ייחשפו באופן קבוע למסרים השיווקיים שלהם? הבעיה היא, כמובן, מה קורה כאשר בניין של תאגיד א' נמכר לתאגיד ב' הנמצא בקטגוריה שונה של פעילות. יש להניח כי משרדי הארכיטקטים ימצאו גם לכך פתרון.

                                                   powered by: mipotech