יצרני בירה Guinness משיקים גרסה קלה עם מרירות פחותה

בבדיקה שערכו היצרנים התברר כי 90% מהבירה נמכרים בפאבים, בעוד שסוגי בירה אחרים נמכרים היטב גם ברשתות המזון ובחנויות מתמחות

היצרנים האיריים של הבירה השחורה והמרירה Guinness צפו בדאגה כיצד יורדות המכירות של המשקה האלכוהולי שלהם, שבעבר הלא רחוק נתפש כ'בירה של גברים'. בבדיקה שערכו היצרנים התברר, כי 90% מהבירה שלהם נמכרים בפאבים, בעוד שסוגי בירה אחרים נמכרים היטב גם ברשתות המזון ובחנויות מתמחות. נוסף לכך מתברר, כי יינות לסוגיהם ומשקאות אלכוהוליים לבנים כמו וודקה נעשו פופולאריים, והם דוחקים את רגליהם של יצרני הבירה בבריטניה. בעוד מספר שבועות ייצאו יצרני ה- Guinness עם ה- Brew 39 שהיא גרסה חלקה וקלה יותר של הבירה השחורה, והיא מיועדת לצעירים בשנות העשרים שלהם המעדיפים משקה קל יותר ונעים יותר לחיך, ששהשאירו את ה- Guinness המסורתי לגברים מעל לגיל חמישים. היצרן האירי ניסה גם בעבר לצאת עם גרסאות חדשות, אך אלה נכשלו - בעיקר בגלל שהיו חזקות ומרירות יותר. הפעם נוסתה הבירה החדשה ב- 300 פאבים ונראה כי תוצאות הבדיקה משביעות רצון.  מאחר שהמכירות ירדו ב- 15% מאז שנת 2000 קיבל היצרן החלטה אסטרטגית, להשיק בכל שישה חדשים גרסה חדשה וקלה יותר של בירה. 

התייחסות: היינות לסוגיהם תופשים את מקומם של משקאות אלכוהוליים 'מיושנים', בעיקר בשל הפן הבריאותי של היין האדום, שקיבל חשיפה יחצנית ללא תקדים בשנים האחרונות ופילס את הדרך גם ליין הלבן. היין הפך ל- IN כחלק בלתי נפרד של אירוח ביתי או ארוחה במסעדה, בעוד שהבירה נשארה בעיקר בפאבים ובמסיבות חוף של בני עשרה המתוודעים באמצעותה לאלכוהול. יצרני הבירה צריכים להמציא את עצמם מחדש, הן בחזית התקשורתית והן בהתאמת המוצר לטעמיו המשתנים של קהל היעד.

 powered by: mipotech