נשיא CBS: התוכן השיווקי ישולב ברוב תוכניות הטלוויזיה שבפריים טיים

סך הכל תחום התוכן השיווקי בכל אמצעי התקשורת, כולל עיתונים, מגאזינים ורדיו, הגיע בארצות-הברית בשנת 2004 להיקף של 3.5 מיליארד דולר

ההוצאה לפרסום של תוכן שיווקי (Product Placement) בטלוויזיה האמריקנית עלתה בשנת 2004 ב- 46%, זאת על-פי חברת המחקרים PQ. סך הכל תחום התוכן השיווקי בכל אמצעי התקשורת, כולל עיתונים, מגאזינים ורדיו, הגיע בארצות-הברית בשנת 2004 להיקף של 3.5 מיליארד דולר. נשיא רשת הטלוויזיה CBS, לסלי מונבס, אמר בראיון לאקונומיסט כי בקרוב מאד ישלוט התוכן השיווקי בתוכניות הטלוויזיה ויימצא ב-75% מכל התוכניות המשודרות בפריים טיים. הסיבות העיקריות לעלייה הדרמטית במשקל התוכן השיווקי הן: ♠ היעילות הרבה בשדרוג מותגים ובהעברת המסרים העיקריים שלהם ♠ חברות הטלוויזיה רואות בדאגה כיצד מפרסמים גדולים נוטשים אותן לטובת האינטרנט ועתה הן זקוקות לכסף יותר מאי-פעם ♠ מכשירים תואמי TIVO המדלגים על פרסומות מהווים איום עתידי, כאשר מספר המשתמשים בהם יגיע למסה קריטית. ♠ ההחלטה הקרובה של האיחוד האירופי לאפשר חשיפה של תוכן שיווקי בטלוויזיה (עם מגבלות מסוימות), שתיתן תאוצה לתחום זה בבריטניה ובמדינות אירופה. במקביל מתגבר קולם של המבקרים, כולל גם כאלה החוששים כי למפרסמים לא תהיה שליטה מלאה על התוכן השיווקי. כדוגמא מביאים המבקרים את הסדרה 'השוליה' (עם דונאלד טראמפ) בה הפיק אחד הצוותים המתחרים פרסומת רוויית סקס לסבון הנוזלי Dove. מבקרים אחרים חוששים מערבוב של תוכן עובדתי עם תוכן שיווקי, וזו גם הסיבה שהאיחוד האירופי אינו מתיר שילוב תוכן שיווקי בתוכניות העוסקות בחדשות.

התייחסות: התוכן השיווקי קיים מזה שנים בעיתונות הכתובה ובמגאזינים. חלק גדול מהידיעות החדשותיות המופיעות שם אינן אלא תוכן שיווקי, שהגיע למערכת במתכונת של 'הודעות לעיתונות'. גם מהדורות החדשות של הטלוויזיה האמריקנית רצופות בתוכן שיווקי המוגש למערכות במתכונת של VNR (Video News Release). ההבדל הוא בכך שהודעות לעיתונות, כתובות ומצולמות, עוברות את עיניו המקצועיות של העורך, המחליט אם לשלב אותן במהדורת החדשות או בעמודים הראשונים של העיתון, אם לאו. התוכן השיווקי החדש, לעומת זאת, מגיע לצופה בלי סריקה מערכתית - זאת משום שהמפרסם שילם עבורו.

 powered by: mipotech