למרות גידול של 4.5% בפרסום בארצות הברית מתגלים בקיעים במספר כלי תקשורת

לאחרונה מתרבים האנליסטים הצופים כי העיתונות היומית המקוונת, בעיקר בקטגוריות של חדשות, תיקח בתוך עשר שנים את מקומה של העיתונות המודפסת

תחום הפרסום בארצות הברית גדל ב- 4.5% בשני הרבעונים הראשונים של שנת 2005, אך התבוננות בפרטים מגלה את המגמות העיקריות. פרסומות Spot ירדו ב- 6.1%, אך לעומת זאת עלו ב- 15.3% פרסומות בכבלים. הפרסום באינטרנט עלה ב- 9.4% ופרסומות ברדיו ירדו ב- 3.3%. הפרסומות בעיתונות המקומית עלו רק ב- 1.7%, אך לעומת זאת עלו הפרסומות במגאזינים ב- 9.1%. גם פרסום חוצות עלה באופן משמעותי, ב- 9.3%. אך העליה המרשימה ביותר, של 24.4%, היתה של מגאזינים מקומיים.

עליית כוחן של רשתות הטלוויזיה בכבלים היא בין השאר גם תוצאה של התייחסות ליברלית יותר לפרסומות. כך כאשר לפני שנים החליטו רשתות הטלוויזיה לאסור על פרסום אלכוהול, הטלוויזיה בכבלים התירה זאת, ואת החדירה המשמעותית של הוודקה היוקרתית Grey Goose זוקפים גם לזכות הפרסומת היעילה בכבלים. תפוצת העיתונים היומיים יורדת בשל העיתונות המקוונת, אך לעומת זאת המגאזינים המקוונים אינם חודרים בקצב דומה. אחת הסיבות לכך היא הקושי לקרוא מאמרים ארוכים על גבי המסך.

התייחסות: לאחרונה מתרבים האנליסטים הצופים כי העיתונות היומית המקוונת, בעיקר בקטגוריות של חדשות, כלכלה, עסקים, ספורט ועוד תיקח בתוך עשר שנים את מקומה של העיתונות המודפסת. הירידה בפרסומות טלוויזיה Spot מייצגת במלוא חומרתה את תוצאות החדירה של מתקני TIVO  ושירותי VOD, וכן את השחיקה המתמדת ביעילות הפרסומות.

 powered by: mipotech