פיילוט בקנדה: לחיצה עם השלט על הפרסומת בטלוויזיה תציג פרסומת מורחבת

"זוהי התגובה הנכונה למגמה המתפשטת במהירות של מתקני DVR (TIVO) ו- VOD (Video On Demand)," אומר עורך של ניוזלטר חשוב בתחום הטלוויזיה האינטראקטיבית

חברה קנדית השיקה בימים אלה שירות אינטראקטיבי ייחודי, לפיו יוכלו הצופים באמצעות השלט לקבל מהדורה מורחבת של פרסומת שהם מוצאים בה עניין. חברת Etc.TV ממונטריאול תבצע פיילוט שיימשך עשרה שבועות ושיחל במחצית חודש נובמבר הקרוב, כאשר מפרסמים כמו ג'נרל מוטורס, פרוקטר אנד גמבל, ובנק מרכזי בקנדה כבר רכשו את משבצות זמן הפרסום. הפיילוט יתבצע בעיר קוויבק וייחשפו אליו 410,000 בתי אב שיש ברשותם טלוויזיה בכבלים דיגיטלית. הפרסומות יוצגו ברשת TVA ויהיו בשפה הצרפתית שהיא השפה השולטת במחוז קוויבק. "זוהי התגובה הנכונה למגמה המתפשטת במהירות של מתקני DVR (TIVO) ו- VOD (Video On Demand)," אומר ג'ק מאייר, עורכו של ניוזלטר חשוב בתחום הטלוויזיה האינטראקטיבית. הוא גם מעריך כי בארצות הברית ייערך ניסוי דומה דווקא בזמן ה'סופרבול' שבו מוצגות הפרסומות המושקעות ביותר והנצפות ביותר.

התייחסות: קונספט חדש זה עשוי לעצור את הידרדרות הפרסום בטלוויזיה, שכן צופים יצביעו באמצעות השלט אילו מוצרים או שירותים מעניינים אותם. המידע המפולח על העדפות הצופים בתחום מוצרי צריכה שונים יהפוך לכלי שיווקי רב-עוצמה בידי המפרסמים. שכן, במידה שאמנם גישה זו תחדור, ניתן יהיה להבחין בין פרסומות יעילות, לבין כאלה שאינן מצליחות לענות לביקושים של קהלי היעד. קונספט זה יאפשר להציג פרסומות קצרות יותר, מתוך שאיפה לגרום לצופים לרצות לקבל מידע רחב יותר על המוצרים המתפרסמים.

 powered by: mipotech