הנוער בערים ה'עשירות' בסין הופך לצרכן חדש – מודע למותגים אך קשוב לערכי מסורת

למרות ההערצה לדייוויד בקהאם, ניכרת ההשפעה של מחנכים סינים על הנוער להימנע מלשחק כדורגל הנתפש שם כמשחק אלים, ולהתרכז בכדורסל

סוג חדש של צרכנים סינים צעירים מתפתח וגדל בערים ה'עשירות' של סין. צרכנים אלה מושפעים אמנם מתרבות צריכת המותגים של המערב, אך מעריצים את הערכים של קונפוציוס עליהם גדלו. ההערכה של חברת המדיה האינטראקטיבית Egou היא כי מספר הצעירים בערים אלה מגיע לכ- 20 מיליון, עם כוח קניה של 40 מיליארד דולר. קהל יעד זה משפיע באופן ישיר על מגמות חדשות בתחום מוצרי הצריכה בסין, ולו בגלל העובדה שכרבע מההכנסה של בית אב באותן ערים מוצא על בני עשרה וצעירים המתגוררים עם הוריהם. למרות זאת הם שונים מעמיתיהם במערב: "לא ניתן למחוק את ערכי קונפוציוס במספר מודעות של מקדולנד'ס ופפסי," אומר תום דוקטורוף, מנהל חברת הפרסום JWT בצפון מזרח אסיה, בריאיון ל- Ad Age.

מסתבר שהם הרבה יותר קשובים להוריהם, ועל כן הפרופיל של מובילי דעת הקהל שביניהם הוא של 'ילד טוב', גם אם המגמה היא בתחום האופנה. המרידה במוסכמות האופיינית לנוער במדינות המערב אינה קיימת בקרב צעירים סינים, "משום שהם עדיין שואפים להצטיין בלימודים ולהשביע את רצון הוריהם," אומר לי יפיי, מנכ"ל הערוץ הסיני של MTV. כך, למרות ההערצה לדייוויד בקהאם, ניכרת ההשפעה של מחנכים סינים על הנוער להימנע מלשחק כדורגל, הנתפש שם כמשחק אלים, ולהתרכז בכדורסל.

התייחסות: קל לעשות טעויות בשוק הצומח ביותר בעולם. הצורך להבין את ביקושיהם של הסינים לפי קבוצות גיל, הכנסה ובעיקר פרופיל תרבותי-ערכי, הוא קריטי לכל גורם המתעתד לייצא לשם מוצרים.

 powered by: mipotech