שירותי הדואר בארה"ב שומרים על היקפי הפעילות שלהם עקב יוזמה של חברה להשכרת סרטים

חברת Netflix היא המתחרה העיקרית של רשת בלוקבסטר, בכך שהיא מאפשרת ל- 4 מיליון המנויים שלה להזמין באמצעות האינטרנט סרטים הנשלחים ישירות לבתיהם

במשך שנים צופים אנליסטים כי שירותי הדואר עומדים להתכווץ בשל השינויים הטכנולוגיים, האינטרנט והסלולאר, שהביאו לשינוי מהותי בהרגלי הצריכה של ציבור הצרכנים בהעברת הודעות. מכתבים אישיים, שהיו פעם מרכיב חשוב במשלוחי הדואר, התכווצו לאחוז אחד מתוך 100 מיליארד דברי דואר הנשלחים בארה"ב, ורובם ככולם הם כרטיסי ברכה והזמנות לאירועים שונים.  אך בארה"ב שומרים שירותי הדואר על רמה טובה של פעילות, בגלל יוזמה של חברת Netflix המשכירה סרטי וידיאו ו- DVD, שזיהתה את היתרונות של שירותים אלה. חברת Netflix היא המתחרה העיקרית של רשת בלוקבסטר, בכך שהיא מאפשרת ל- 4 מיליון המנויים שלה להזמין באמצעות האינטרנט סרטים הנשלחים ישירות לבתיהם. בכל יום מעבירה רשות הדואר למנויים של החברה 2 מיליון מעטפות עם סרטים, המגיעות ליעדן יום אחד לאחר שנשלחו. לאחר שהמנוי סיים לצפות בסרטים (אין קנס על איחור), כל שעליו לעשות הוא לשלשל מעטפת גוביינא עם הסרטים לתיבת הדואר הסמוכה לביתו. קונספט מצליח זה הפך למודל חיקוי גם למשלוח תרופות  OTC  (כ- 2 מיליון ביום) , תקליטורים וספרים הנשלחים על ידי אמזון ו-  e-Bay  (5 מיליון ביום), ועסקים אחרים שלא היו קיימים לפני עידן האינטרנט.

התייחסות: רק על ידי הערכות מתאימה של רשות הדואר ניתן יהיה ליישם קונספט זה. הבעיה העיקרית בישראל היא שהפתחים הצרים של תיבות הדואר האדומות אינם מאפשרים להכניס לתוכן חבילות קטנות. נוסף לכך, כאשר הנמען הישראלי אינו בבית הוא מוצא בתיבת הדואר שלו הודעה על דבר דואר רשום או מהיר, מה שמחייב אותו לגשת לסניף הדואר, לעמוד בתור על כל המשתמע מכך.

 powered by: mipotech