7.4 מיליון חיסונים נגד שפעת ניתנו ברשת דראגסטור מובילה בארה"ב

חיסוני השפעת שניתנו על ידי רשת הדראגסטור וולגרין המובילה בארה"ב, מראה כי זמינות ונגישות בתי המרקחת לצרכנים היא המפתח להצלחת מבצעי חיסון המוניים (אפריל 2010)

רשת וולגרין המובילה בקטגוריה של רשתות פארם בארה"ב אפשרה בתקופת החורף לצרכנים לקבל חיסונים כנגד שפעת כולל זו של החזירים בכל אחת 7,100 בתי המרקחת שלה הממוקמים בכל המדינות בארה"ב. במהלך תקופה זו, קיבלו 7.4 מיליון איש את חיסוני השפעת שלהם ברשת זו. הרשת ערכה מחקר מקיף והתברר לה כי מידת הנכונות לקבל את החיסון גדלה ככל שבית המרקחת היה קרוב יותר לביתו של הצרכן. עוד התברר, כי ההיענות הרבה של הצרכנים, נבעה גם מכך שחנויות הרשת היו פתוחות גם בשעות הערב המאוחרות יותר. המסקנה שאליה הגיעה הרשת היא כי זמינות ונגישות למקומות החיסון מהווה מפתח להצלחת מבצע חיסון.

פרשנות העורך: יתכן שממצאים אלה יכולים לשמש את משרד הבריאות בארץ לחיסונים עתידיים. שכן, הצורך להיכנס לקופות החולים, שהזמינות והנגישות של הצרכנים לסניפים השונים היא נמוכה יחסית, וכרוכה גם בתורים ארוכים, מהווה בפירוש חסם משמעותי, מה שגורם לצרכנים לדחות את קבלת החיסון. כדאי ורצוי לשקול את האפשרות לקבל חיסונים עתידיים על פי הצורך, בבתי מרקחת ורשתות פארם.powered by: mipotech