הקשר הטלפוני באמצעות האינטרנט (VOIP) צפוי לגידול דרמטי ב 3 השנים הבאות

חברות שסיפקו עד עכשיו שירותים כאלה עומדות עתה בפני איום קיומי ועל כן כל חברות הטלפון המובילות כמו ATT, VERIZON עומדות להיכנס לתחום

בסוף שנת 2005 יגיע בארצות הברית מספר המנויים על שירותי טלפון באמצעות האינטרנט (VOIP) לכ- 4 מיליון איש, והתחזית היא כי בתוך שלוש שנים יקפוץ מספר המשתמשים עד ל- 17 מיליון. חברות שסיפקו עד עכשיו שירותים כאלה עומדות עתה בפני איום קיומי, כאשר כל חברות הטלפון המובילות כמו AT&T, Verizon ואחרות עומדות להיכנס לתחום.  אחת החברות העלולות להיפגע ממהלך זה היא Vonage, שלה כ- 800,000 מנויים ואשר השווי שלה לפני יציאתה הקרובה לבורסה הוא 600 מיליון דולר. מספר המנויים של הטלפון הקווי בארצות  הברית הוא 123 מיליון איש, אך מספר זה יורד בהתמדה - והצפי הוא שהמספר יילך ויצטמצם בהתאמה לגידול במספר מנויי ה- VOIP. חברת Verizon האמריקנית השיקה לאחרונה את ה- Voicewing לבתי אב המחוברים לאינטרנט באמצעות הפס הרחב. תמורת תשלום חודשי של 30 דולר מאפשר להם ה-Voicewing  לשוחח טלפונית ללא כל הגבלת זמן או מקום. החברות הגדולות עומדות להציע למנויים חדשים 'חבילת שירותים' במחיר אטרקטיבי, שתכלול שירות טלפוני, גלישה באינטרנט וחיבור לערוצי טלווזיה באמצעות קווי הטלפון או הכבלים. על כל אלה מרחף איום של חברת Skype מלוקסמבורג, המציעה באמצעות תוכנה ייחודית שיחות חינם לכל גולש. מספר המשתמשים בשירותי Skype הגיע זה לא מכבר ל- 51 מיליון. מרכז הרווח של Skype הוא אותם שני מיליון מנויים המבצעים שיחות מהמחשב הביתי שלהם לטלפון קווי. כמו כן מרוויחה החברה משירותי מייל קוליים.

התייחסות: תעשיית התקשורת עוברת שינוי מהותי שישפיע באופן שקשה לחזותו עתה על הכלכלה העולמית ועל תעשיות רבות. בסופו של יום, נדונה התקשורת הקווית להתכווץ באופן משמעותי ושחקנים חדשים מתעשיות לא מוכרות עשויים להפוך למובילים החדשים.

 powered by: mipotech