מחקר: ארבעים מיליון אמריקנים גולשים באתרי ההיכרויות

גברים המדווחים כי ההכנסה שלהם גבוהה מ- 250,000 דולר בשנה מקבלים 156% יותר פניות מאשר אלה שהכנסתם פחותה מ- 50,000 דולר בשנה

מחקר שנעשה לאחרונה על תחום ההיכרויות המקוונות על ידי שלושה חוקרים מ-MIT וביניהם גם ד"ר דן אריאלי , מגלה כי כארבעים מיליון אמריקנים מבקרים בכל שנה באתרים אלה. רק אחוז אחד מתוכם הודו אמנם כי המראה החיצוני שלהם הוא פחות מהממוצע, אך למרות זאת רק שליש מכולם הסכימו לחשוף את עצמם באמצעות תצלום. עוד מתברר כי המשקל המדווח של הנשים היה נמוך באופן משמעותי מהממוצע הארצי, וכי 30% מהנשים דיווחו שהן בלונדיניות.

ממצאים אחרים של המחקר: נשים הכוללות גם תצלום מקבלות פי שתיים תגובות מאשר אלה שאינן עושות זאת; גברים המדווחים כי ההכנסה שלהם גבוהה מ- 250,000 דולר בשנה מקבלים 156% יותר פניות מאשר אלה שהכנסתם פחותה מ- 50,000 דולר בשנה; גברים המצהירים כי הם 'מחפשים מערכת יחסים ארוכת טווח' מקבלים באופן משמעותי יותר פניות מאשר אלה שהם רק 'סקרנים'; המשפט הגרוע ביותר שגבר יכול לכלול בפרופיל שלו הוא 'מחפש מערכת יחסים קלילה', מה שגורם לו לקבל כמחצית ממוצע התגובות;  לעומת זאת, כאשר נשים 'מחפשות מערכת יחסים קלילה' הן מקבלות 17% יותר תגובות.

התייחסות: תעשיית ההיכרויות מגלגלת בארצות הברית כחצי מיליארד דולר בשנה. גם בישראל מתפתח יפה תחום זה. השיטה הנוכחית של הצגת מידע גורמת לאכזבות אצל רבים, אך בשל העדר אלטרנטיבה התחום פורח. העתיד של תחום זה הוא בהתאמה בעיקר על פי מבנה האישיות, על פי זיהוי תכונות אופי באמצעות הקול, ואמצעים אחרים. בארצות הברית קיימות כבר חברות הבודקות עבור אלה החפצים בכך את אמינות המידע של הגולשים – כולל תאריך התצלום המוצג על ידי הגולש/ת.

 powered by: mipotech