מצטמצם הגידול במספר המנויים של חברות שידור בלוויין

חברות הלוויין רשמו ירידה של 33%-45% במספר המנויים החדשים

מזה שנים מצליחות חברות השידור באמצעות הלוויין להגדיל את נתח השוק שלהן על חשבון חברות הכבלים. לכל אחת משתי חברות הלוויין המובילות בארצות הברית, DirecTV שלה 14.7 מיליון מנויים ו- EchoStar עם 11.4 מנויים, היה בעבר קצב גידול גבוה למדי. אך השנה קרה משהו: שתי החברות דיווחו על ירידה משמעותית במספר המנויים החדשים שנוספו אליהן ברבעון השני של השנה. חברת EchoStar רשמה ירידה של 33% ואילו חברת DirecTV דיווחה על ירידה של 45% במספר המנויים החדשים. אנליסטים סבורים שאמנם מוקדם עדיין לשפוט לפי רבעון בעייתי אחד, אך יחד עם זאת הם מציינים את הסיבות לירידה, היכולות להצביע להערכתם גם על מגמה.

אחד היתרונות הבולטים של חברות הלוויין היה בכך שהן הציעו למנויים יותר ערוצים מאשר הכבלים, לעתים ביחס של 1:4. כיום, עם ההטמעה של השינויים הטכנולוגיים הדיגיטליים, יכולות חברות הכבלים להציע מספר דומה של ערוצים. ♣ בגלל סיבות טכנולוגיות פיגרו חברות הלוויין אחר ההטמעה של הטכנולוגיה המאפשרת מיצוי השימוש במכשירי טלוויזיה בפורמטHDTV  ♣ הפרברים עם הבתים צמודי הקרקע מייצגים את מרבית בתי האב בארצות הברית, ולכל בית כזה יש צלחת לוויין נפרדת. מכשולים קרקעיים כמו עצים, גבעות וכדומה עלולים לשבש את הקליטה, בעוד שבטלוויזיה בכבלים אין בעיה כזו.

התייחסות: סביר להניח כי חברות הלוויין יוכלו להתגבר על הבעיות הטכנולוגיות. הבידול העיקרי בין הכבלים ללוויין הוא בתוכן, כפי שהומחש בזירה הישראלית בתחרות בין Yes ל- Hot.

 powered by: mipotech