פותחה מכונית היברידית עם צריכת דלק של 500 קילומטר לליטר

קיימים כבר דיווחים על מנועים שהצליחו להגיע לצריכת הדלק הדמיונית של 1,600 קילומטר לליטר

רון גרמבן, מהנדס אלקטרוניקה מקליפורניה, הצליח לפתח מנוע היברידי (שילוב של מנוע שריפה פנימית עם מנוע חשמלי) למכונית שמסוגל להגיע לצריכת דלק של כ- 500 קילומטר לליטר – על כך מדווח הניו יורק טיימס. המנוע של גרמבן, שהותקן במכונית טויוטה, מבוסס על מספר גדול יותר של סוללות, מה שמאפשר למכונית לצרוך חמישים אחוז מהאנרגיה הדרושה לה לנסיעה בת 35 קילומטר מהסוללות החשמליות. רון הוא אחד מתוך חבורה של מהנדסים אשר כל אחד מהם מנסה בכוחות עצמו לשכלל את המנוע ההיברידי. קיימים כבר דיווחים על מנועים שהצליחו להגיע לצריכת הדלק הדמיונית של 1,600 קילומטר לליטר.

 גרמבן בנה את המנוע כדי לקדם יוזמה של עמותה ללא מטרות רווח, ששמה לה למטרה ללחוץ על יצרני המכוניות לייצר מכוניות היברידיות במחירים סבירים. מומחים מסבירים, כי לאחר כל נסיעה של כמה עשרות קילומטרים יש צורך לחבר את המכונית לשקע חשמלי כדי למלא את המצברים, והדבר עלול לגרום לחוסר נוחיות מסוים של בעלי המכוניות. אך יחד עם זאת הודיע הדובר של דיימלר-קרייזלר, כי סוג כזה של מכוניות הוא אידיאלי לחברות שיש להן צי רכב ואשר ניתן לחבר אותן למקור חשמל מרכזי במשרדי החברה. בינתיים הוקמה כבר חברה בשם EDrive Systems שתשדרג מכוניות היברידיות תמורת 12,000 דולר, למנועים שצריכת הדלק שלהם תהיה כ 1,500 קילומטר לליטר.

התייחסות: משבר הדלק הנוכחי והמחירים האסטרונומיים של חבית נפט מאיצים תהליכים שבעבר לא נראו ככדאיים. היכולת הדמיונית לנסוע במכונית למרחק 1,500 קילומטר על ליטר אחד של בנזין, יהיה מחירו אשר יהיה, עשויה לתת תנופה של ממש לקטגוריה זו של מכוניות. מעניין כיצד יתמודדו חברות הדלק עם אפשרות זו.powered by: mipotech