חברות תרופות שוב מפתחות תרופות אנטיביוטיות חדשות לאחר הפסקה של שלושים שנה

בשנים האחרונות התפשטו חיידקים העמידים בפני האנטיביוטיקה הקונבנציונאלית אשר הביאו לחידוש הפיתוח של תכשירים חדישים יותר שיוכלו להתמודד עם החיידקים המשודרגים מעודכן ל 21.5.2005

מזה כמה עשורים שענקי ייצור התרופות צמצמו ואף סגרו מחלקות שהתמחו בפיתוח תכשירים אנטיביוטיים חדשים. אך כל זאת הוא נחלת העבר. שכן בשנים האחרונות התפשטו חיידקים העמידים בפני האנטיביוטיקה הקונבנציונאלית אשר הביאו לחידוש הפיתוח של תכשירים חדישים יותר שיוכלו להתמודד עם החיידקים המשודרגים. נוצרה פה נישה שיווקית חדשה המייצגת ביקושים של בתי חולים, מרפאות וכמובן בראש ובראשונה הציבור הרחב, המחפשים את הפתרונות החדשים. כך, חברת PFIZER זיהתה את ההזדמנות העסקית הטמונה בבעיה שנוצרה כאשר לפני כשנתיים יצא המנכ"ל שלה, הנרי מקינל בהצהרה כי "קיימים היום מספר צורות חדשות של אורגניזם שיכולים להביא את העולם לאסון".  כך פיתחה PFIZER את ZYVOX שהיא התרופה הראשונה לדור חדש של אנטיביוטיקה שאושרה מזה שלושים שנה. חברות אחרות נכנסו אף הם לתנופת פיתוח וכתוצאה מכך יוצאות עתה לשוק תרופות יעילות שיוכלו להילחם בבקטריות החדשות.

 

התייחסות: המלחמה של האדם בחיידקים ובבקטריות דומה למלחמה בין מדינות אשר כל אחת מהן מייצרת נשק השמדה המוני יחד עם נשק הגנה כנגדו. זוהי מלחמה מתמדת המייצגת, כמו מלחמות בין מדינות, גם הזדמנויות עסקיות לחברות ומכוני מחקר שישכילו לפתח את התרופות המתאימות.

 powered by: mipotech