רשתות עצמאיות של חיישנים יפקחו ויפתרו בעיות אקולוגיות וגם כשלים בפס הייצור התעשייתי

היתרון העיקרי של מערכות כאלה הוא במספר הרב של החיישנים הניתנים לתכנות מראש והמוטמעים לא רק בצווארי בקבוק אקולוגיים אלא גם בפסי ייצור והפצה מעודכן ל 21.6.2005

תארו לעצמכם רשת של מאות ואלפי חיישנים אלחוטיים המתקשרים ביניהם באופן שוטף ומתריעים על זיהום אגמים ונהרות או על כל תקלה אקולוגית כזו או אחרת. קבוצה של חוקרים באוניברסיטת UCLA שבקליפורניה הפועלת מזה שנתיים בראשותה של החוקרת דבורה אסטרין מפתחת עתה במסגרת מענק של 40 מיליון דולר מערכות כאלה וצופה כי הן יהיו בעתיד נפוצות לא פחות מרשת האינטרנט של היום. היתרון העיקרי של מערכות כאלה הוא במספר הרב של החיישנים הניתנים לתכנות מראש והמוטמעים לא רק בצווארי בקבוק אקולוגיים אלא גם בפסי ייצור והפצה. מערכות כאלה יכולות לאתר כמעט כל תקלה שהיא או אירוע חריג ולדווח על כך בזמן אמיתי למרכז בקרה. כך למשל יכול כל אחד ממאות ואלפי החיישנים להיות מתוכנת כך שתהיה מוטלת עליו בדיקה מסויימת, במהלך הבדיקה 'משוחח' החיישן עם 'שכניו' החיישנים ויחד הם מעבדים לא רק את הממצאים אלא גם את 'המלצתם' לפתרון.  אחד היתרונות הייחודיים של מערכות כאלה הוא בכך שלאחר פעולת התכנות הן הופכות לעצמאיות לחלוטין.

התייחסות: המחקר בתחום זה הוא רק בתחילתו ועדיין אין לו יישומים שימושיים. אך פרשנים מייחסים לתחום זה חשיבות רבה ורואים בו פריצת דרך תפישתית העשויה להוביל פיתוח של תעשיות חדשות.

 powered by: mipotech