מיני-ג'ינגל בן 2 שניות הופך לגורם מבדל משמעותי בתחום המותגים

צלילים מלודיים של שתי שניות יהוו בעתיד הקרוב חלק בלתי נפרד מהפרסומות הסמויות (תוכן שיווקי) ויגיעו אלינו גם בערוצים נוספים כמו שבבים המושתלים על גבי אריזות מוצרים מעודכן ל 10.5.2005

המוסיקה הפכה לאחד האמצעים החדשים לבידול בין מותגים, כמו למשל הצליל המוכר בן 2 השניות של קסילופון ודרבוקה, שהפך לאמצעי זיהוי של הסיסמא המבריקה Intel Inside. המיני-ג'ינגל הוותיק של אינטל מושמע עד היום אחת לארבעים שניות במקומות שונים בעולם. בעתיד הלא רחוק  תהיה משמעות גדולה יותר ליכולת להחדיר מיני-ג'ינגל לזיהוי מבדל של מוצר או חברה, שכן המגמה החד סיטרית לדילוג על פרסומות טלוויזיה באמצעות מתקני TIVO והתואמים שלהם, תנתב את מרכיבי הבידול למדיות חדשות כמו 'רינגנטונים' בטלפונים סלולאריים, פרסום בנקודות מכירה, בתי קולנוע וכמובן שיווק מקוון ומפולח באינטרנט. השימוש הנרחב במוסיקה בדור האחרון מצביע על כך כי ניתן לשלוט באמצעותה על מצב הרוח של הצרכן. ידוע זה מכבר כי מוסיקה רוגעת מגבירה את הקניות בסופרמרקטים, וכי מוסיקה רעשנית יוצרת אצל רבים את הרצון לצאת מהר ככל האפשר מאזור הקניה. עקב כך צצו בעשור האחרון מאות רבות של סוכנויות המתמחות ביצירה והפקה של מוסיקה מקורית עבור מותגים ותאגידים. כך נוצר עבור חברת מרצדס  המיני-ג'ינגל המבוסס על שיר של הרולינג סטונס (Time Is On My Side). אחת הסוכנויות הבולטות בתחום זה היא Boom Sonic Branding מטורונטו, אשר מאז 1998 משרתת לקוחות כמו סמסונג, Coors (יצרנית בירה) וענק התרופות Pfizer, ואשר התמחתה ביצירת אותן שתי שניות של טונים האמורות להיחקק במוחו של הצרכן, כך שבכל פעם שיאזין לצלילים המוכרים יזהה מייד את המותג.

התייחסות: צלילים מלודיים של שתי שניות יהוו בעתיד הקרוב חלק בלתי נפרד מהפרסומות הסמויות (תוכן שיווקי) ויגיעו אלינו גם בערוצים נוספים כמו שבבים המושתלים על גבי אריזות מוצרים אשר יספקו לנו מידע ווקאלי על המוצר יחד עם המיני-ג'ינגל, או על גבי המדפים ברשתות הקמעונאיות. השוק של היום הוא רווי מותגים והיכולת ליצור בידול של ממש למותג מסוים הופכת להיות מורכבת וקשה יותר מיום ליום. יש להניח כי בעתיד יימצאו דרכים יצירתיות נוספות ליצירת הבידול. 

 

 

 powered by: mipotech