5 מיליון איש הורידו קבצי מוסיקה מ ITUNES ואתרים אחרים תמורת 99 סנט לקובץ


ריצ'רד ברנסון בהחלט מבין במוסיקה. אחר הכל את ההון הראשון שלו עשה כאשר הקים את "וירג'ין מוסיקה" כחברת הפקה, אשר האלבום הראשון שלה, של מייק אולדפילד, נמכר בחמישה מיליון עותקים. עתה ריצ'רד ברנסון, הטייקון החולש על שורה של חברות וירג'ין, מתכוון להתחרות באתר ה-ITUNES של חברת Apple, המאפשר לכל מי שיש לו מכשיר IPOD ומתקני מוסיקה אחרים של כף-יד להוריד להיטים במחיר של 99 סנט ללהיט. הורדת להיטים תמורת תשלום היא במגמת עלייה דרמטית, בעיקר משום שבדרך כלל קונים אלבום, הכולל 20-12 שירים, בגלל להיט אחד או שניים בלבד, ואילו עתה ניתן להוריד רק את הלהיטים. האתר החדש, Virgindigital.com, מאפשר לאלה המצטרפים למועדון להאזין למספר בלתי מוגבל של שירים, מתוך מאגר של למעלה ממיליון שירים, תמורת סכום של 7.95$ לחודש. ניתן גם להוריד שירים אלה למתקני כף-היד תמורת סכום קטן נוסף שטרם נקבע.

 

אתר האינטרנט של וירג'ין מאפשר לצרכנים להאזין למספר בלתי מוגבל של  קבצי מוסיקה תמורת 7.95$ לחודש

 

מחקר שהתבצע על ידי חברת Jupiter מצביע על כך כי אמנם 23.4 מיליון איש העדיפו להוריד קבצי מוסיקה ללא תשלום באמצעות אתרים פיראטיים כמו קאזה, אך במקביל 8.5 מיליון איש הורידו קבצי מוסיקה מאתרים כמו ITUNES,  ומספרם הולך וגדל. התחרות בתחום המוסיקה מחריפה, והנהנים העיקריים הם הצרכנים. אתר ה-AOL מציע מנוי חודשי להורדת קבצים במחיר של 8.95$, וולמארט מוכרת קובץ מוסיקה ב-88 סנט, ושירותים מתחרים אחרים מציעים להוריד קבצים תמורת 5$ לחודש. וירג'ין מציעה גם מחיר אטרקטיבי וגם מבחר של מוסיקה שאינה רק בראש מצעד הפזמונים, אלא גם בקטגוריות של ג'אז, בלוז ומוסיקה קלאסית.

התייחסות: השינויים המתרחשים בשנים האחרונות בתחום המוסיקה עקב ההתבססות של הפס הרחב באינטרנט משנים את הענף עד לבלי הכר. מחד יש פגיעה משמעותית בהכנסות ממכירת אלבומים, עקב ההורדה הפיראטית של קבצים. מאידך, המחירים ההולכים ויורדים של קבצי להיטים וקטגוריות אחרות של מוסיקה, יחד עם החדירה המשמעותית של מתקני כף-יד כמו IPOD, יצרו מרכזי רווח חדשים. נראה כי הפגיעה הקשה ביותר תהיה בחנויות הקמעונאיות אשר יצטרכו להמציא את עצמן מחדש כדי להתמודד עם התופעה.powered by: mipotech