תוספי מזון עשויים להחליף תרופות אנטי דיכאוניות כמו פרוזק

. "אנחנו יודעים כי עוצמת ה'שיחות' המנוהלות על ידי מוליכי ניורונים במוח עם הניורונים מושפעת מסוגי המזון הנצרכים על ידינו," אומר ביל קרלזון, מנהל המעבדה להתנהגות גנטית המנהלת את המחקר

 

מחקר שנערך לאחרונה באוניברסיטת הרווארד מצא, כי ניתן באמצעות דיאטה הכוללת תמהיל ייחודי של מוצרי מזון לפתור בעיות של דיכאון באותה מידה של הצלחה כמו על ידי שימוש בכדורי פרוזאק ודומיהם. תוצאות המחקר הן עדיין ראשוניות, אבל הן בהחלט מעניקות עידוד לתפישה הגורסת כי סוגי מזון שונים יכולים להשפיע לא רק על הבריאות הפיסית שלנו, אלא גם על מצבנו הנפשי. "אנחנו יודעים כי עוצמת ה'שיחות' המנוהלות על ידי מוליכי ניורונים במוח עם הניורונים מושפעת מסוגי המזון הנצרכים על ידינו," אומר ביל קרלזון, מנהל המעבדה להתנהגות גנטית המנהלת את המחקר. המחקר נעשה על עכברי מעבדה, כאשר קבוצה אחת קיבלה תמציות של חומצות שומן מסוג אומגה-3 שהגוף אינו מסוגל לייצר  בכמות מספקת בעצמו, וקבוצה אחרת קיבלה קוקטייל של תרופות אנטי דיכאוניות. הקבוצה שקיבלה את האומגה-3 הראתה שיפור ניכר בהתנהגות שלה לאחר חודש אחד בלבד.

התייחסות: המדענים סבורים כי קיים סיכוי שניתן יהיה להשיג תוצאות דומות גם אצל בני אדם. במידה שאמנם זה יקרה, נוכל לראות האצה נוספת בהתפתחות של תעשיית תוספי המזון, אשר נכון להיום מוצריה מיועדים לסייע לנו להתמודד עם בעיות בריאות פיסיות.

 powered by: mipotech