מיקרו-מחט מובנית בתוך איספלנית תחליף את המזרק

חלק גדול מהאוכלוסיה (כ- 22% ) פיתח חרדות של ממש מהרגע בו עומדים לנקב את עורו באמצעות מזרק.

אחד הפיתוחים המבטיחים אשר ישחררו אותנו מפחד המזרק הוא המיקרו-מחט המובנית בתוך איספלנית בגודל של בול דואר, המכילה את התרופה הדרושה לנו. המחט אמנם חדה כקודמותיה אך היא זעירה (אורכה פחות ממילימטר אחד), כך שאינה יכולה לגרום לכאב כלשהו. מתוכננות איספלניות אשר יהיו בהן מספר רב של מיקרו-מחטים, ואשר יחד יוכלו להחדיר את התרופה לגוף בדרך יעילה ובטוחה. גם הגורם הפסיכולוגי הקשור לפחדים מהמזרק ייעלם, שכן החולה לא יוכל לזהות כי האיספלנית שזה עתה הוצמדה לעורו היא בעצם סוג חדש של מזרק. המניע העיקרי לפיתוח המיקרו-מזרק הוא בעובדה, שחלק גדול מהאוכלוסיה (כ- 22% ) פיתח חרדות של ממש מהרגע בו עומדים לנקב את עורו באמצעות מזרק.

לקיחת תרופות בבליעה גם היא אינה נוחה, משאירה לעתים טעם לוואי לא נעים בפה, ולא אחת אף גורמת לכאבים. האלטרנטיבה הפחות נעימה אך לעתים הכרחית היא באמצעות זריקות. בשנים האחרונות נעשים מאמצים רבים כדי לאפשר לאנשים לקבל את התרופות דרך העור באמצעות איספלניות ואף מיקרו שבבים המסוגלים לשחרר את התרופה באופן מבוקר לאורך זמן (מותאם במיוחד לחולי סוכרת). הבעיה היא שישנן תרופות שהדרך היחידה והיעילה לקבל אותן היא באמצעות זריקה פולשנית, ואותן ניתן יהיה מעתה לקבל באמצעות המיקרו-מחט.

התייחסות: הציוד הרפואי משתכלל והולך, אך יחד עם זאת הוא מעלה את העלויות של הטיפול הרפואי. כבר היום מרבית הארצות המערביות, כולל ישראל, אינן יכולות להתמודד עם המחירים המאמירים של הטיפולים הרפואיים - בעיקר בשל עלויות הפיתוח הגבוהות אותן מגלגלים על ציבור הצרכנים, בין אם באמצעות פרמיית הביטוח הרפואי ובין אם בטיפולים מיועדים שאינם בסל התרופות והטיפולים.

 powered by: mipotech