בקרוב יימכרו בארצות הברית יותר רטבי סלסה מאשר קטשופ

החדירה המאסיבית של מזון אתני בארצות הברית יכולה להוות הזדמנות ליצרני מזון ישראלים

נראה כי בעתיד הלא רחוק יימכרו בארצות הברית יותר רטבי סלסה מאשר קטשופ, שהוא הרוטב הנפוץ ביותר שם. זהו ביטוי נוסף למהפכה, בה המזון האתני תופש לו מקום של כבוד בשוק האמריקני. הסיבה העיקרית לכך היא הגידול המהיר של המיעוט ההיספאני והשתלבותו בכלכלה האמריקנית, כאשר הוא מייצג כוח קנייה של 540 מיליארד דולר. המיעוט ההיספאני גדל בין השנים 1990 ל- 2000 בהיקף המדהים של 53%.

 

החדירה המאסיבית של מזון אתני בארצות הברית יכולה להוות הזדמנות ליצרני מזון ישראלים

 

כתוצאה מכך פועלות יחידות מחקר ופיתוח של רוב חברות המזון להצגה של מוצרי מזון מתובלים יותר, כדי לקלוע לטעמו של הציבור ההיספאני וגם של קהלי יעד מה"מיינסטרים" המתחברים היטב לטעמים החדשים. חברת המזון Kraft עורכת עתה מחקרים מקיפים בקרב הציבור ההיספאני, בעיקר במתודה האתנוגרפית, כשהיא מציבה מצלמות וידיאו במטבחים של בתי אב כדי לעקוב מקרוב ולתעד את שיטות הבישול, המתכונים ובעיקר התבלינים בהם משתמש מיעוט זה. אחד מיועצי חברת הייעוץ הרב לאומית מקינזי אומר, כי שוק המזון האתני הוא בעל כושר צמיחה גבוה כל-כך, עד כי חברות מזון דרום אמריקניות מתכננות לפרוץ אליו עם מוצרים חדשים.

התייחסות: אתגר והזדמנות לחברות מזון ישראליות. במידה שיוכלו לשלב מאמצים ולפתח במשותף קו מוצרים בעל אופי אתני המתאים לטעמו של המיעוט ההיספאני, יוכלו לבצע פריצת יצוא לשוק המבוקש ביותר בעולם.

 powered by: mipotech