ראש השירותים החשאיים: הגידול בגניבות של זהות מסכן את הכלכלה האמריקנית

לא מכבר נעצרו שלושים איש הקשורים ברשת שפעלה בשמונה מדינות בארצות הברית ובשש ארצות מחוצה לה וגנבה למעלה משבעה מיליון מספרים של כרטיסי אשראי. הנזק הצפוי כמיליארד דולר.

בנק אוף אמריקה הודיע השבוע כי קלטות הכוללות רשומות של 1.2 מיליון עובדים פדרליים הלכו לאיבוד – על כך מדווח הניו יורק טיימס. האירוע הבלתי שגרתי מתרחש בתקופה שבה התקשורת מדווחת על עלייה דרמטית בגניבות של זהות אישית. חברה בשם Choice Point, המתמחה במכירת רשומות של צרכנים לבעלי בתים ומעסיקים, הודיעה כי מכרה בטעות רשומות הכוללות נתונים רבים של 145,000 צרכנים לגורמים המתמחים בגניבה של רשומות כאלה. עד עתה, כחודש לאחר המכירה, נעשה שימוש לרעה בנתונים של 750 איש.

לפני מספר ימים התפרסם בוושינגטון פוסט מאמר המצטט את ראש השירותים החשאיים בארצות הברית, שמזהיר כי מעשי הונאה באמצעות האינטרנט - הכוללים גניבת זהות מאנשים פרטיים ומתאגידים - מסכנים את יציבות הכלכלה בארצות הברית.

 

לפני מספר שבועות נעצרו שלושים איש הקשורים ברשת שפעלה בשמונה מדינות בארצות הברית ובשש ארצות מחוצה לה וגנבה למעלה משבעה מיליון מספרים של כרטיסי אשראי. הנזק הצפוי כמיליארד דולר.

 

אנליסטים של השירות החשאי אומרים כי האקרים, אשר בעבר פעלו בעיקר מתוך רצון להוכיח את יכולתם להתמודד עם הממסד, חוברים עתה לגורמים פליליים הרואים בתחום זה מרכזי רווח חדשים. לפני מספר שבועות נעצרו שלושים איש הקשורים ברשת שפעלה בשמונה מדינות בארצות הברית ובשש ארצות מחוצה לה, וגנבה למעלה משבעה מיליון מספרים של כרטיסי אשראי אשר עד כה עלו לצרכנים ולחברות האשראי למעלה מארבעה מיליון דולר, אך הנזק הצפוי מן הגניבה מוערך בכמיליארד דולר. האמצעי העיקרי לגניבת זהות הוא באמצעות Spyware הנשתל במחשבים ביתיים, המאפשר לגורמים פליליים לאסוף נתונים, כולל מעקב וצפייה בהודעות דוא"ל בלי ידיעתו של בעל המחשב.

התייחסות: הישראלים חשדנים יותר ואינם ממהרים להציג את כרטיסי האשראי באינטרנט. מה שמהווה את אחת הסיבות לשימוש סלקטיבי יותר בכרטיסי אשראי בקניות מקוונות. הפתרונות האפשריים הן:  שימוש בטכניקות  PRE-PAID של קמעונאים. או שחברות כרטיסי האשראי יעניקו למשתמש שורה של מספרים אישיים המיועדים לרכישה באינטרנט לסכום מוגבל מראש אשר יועברו אליו באמצעות הדואר. 

 powered by: mipotech