יצרני מכוניות סינים מקימים מפעלי הרכבה במדינות עולם שלישי וביניהן מצרים

סביר להניח כי אחת הסיבות להקמת מפעלים להרכבת מכוניות במדינות העולם השלישי מבוססת על הצפי, כי העלייה בשכר העבודה וברמת החיים שם תגרום לצמצום של אחד היתרונות היחסיים של הענק האסיאתי

חברת Brilliance China Auto , יצרנית מכוניות סינית, מנהלת עתה מו"מ עם חברה מצרית לייצור משותף של המכונית Zhonghua - פרי פיתוח של החברה הסינית. החברה המצרית, ששמה עדיין לא נמסר, תבנה מפעל הרכבה למכונית על בסיס הידע של יצרן המכוניות הסיני הממוקם בעיר Shenyang שבצפון סין. יצרני מכוניות סינים אחרים כבר הקימו מפעלים להרכבת מכוניות באיראן, מצרים, וייטנאם, פקיסטן, ונצואלה, סוריה ותורכיה. פקיד בכיר סיני אמר בראיון ליומון China Daily, כי האסטרטגיה של יצרני המכוניות הסינים היא ליצור באמצעות מפעלי ההרכבה בחו"ל קשר עם שווקים חדשים, אליהם ניתן יהיה לשווק את המכוניות. חברת Brilliance, שייצאה בשנה שעברה כמאה מכוניות בלבד, הודיעה כי השנה תייצא כבר 6,500 כלי רכב - למזרח התיכון, אפריקה, דרום אמריקה ורוסיה. שוק המכוניות המיוצרות בסין הופך להיות תחרותי, ובשנה שעברה נמכרו כ- 5 מיליון כלי רכב מתוצרתו. היצוא של  מכוניות המיוצרות בסין הגיע בשנה שעברה לכ- 800 מיליון דולר, מה שמייצג גידול של כמעט מאה אחוז לעומת שנת 2002. יחד עם זאת, החלק הארי של המכוניות הנמכרות בסין הוא מיובא, כשההיקף הכספי שלו בשנה שעברה עבר את הסכום של 5 מיליארד דולר.

התייחסות: סביר להניח כי אחת הסיבות להקמת מפעלים להרכבת מכוניות במדינות העולם השלישי מבוססת על הצפי, כי העלייה בשכר העבודה וברמת החיים שם תגרום לצמצום של אחד היתרונות היחסיים של הענק האסיאתי: כל הארצות בהן הוקמו מפעלי הרכבה למכוניות סיניות הן בעולם השלישי ומאופיינות בשכר עבודה נמוך במיוחד.

 powered by: mipotech