וולמארט מציעה למאה מיליון לקוחותיה כרטיס אשראי בתנאים הטובים ביותר בשוק

"וולמארט מעניקה לצרכנים מהעשירונים התחתונים את היכולת להשתמש בשירותים פיננסיים, אשר קודם לכן לא יכלו להרשות לעצמם" אומר גארי סטיבל מקבוצת ייעוץ בקונטיקט

וולמארט נכנסת לתחום כרטיסי האשראי ומציעה ללקוחותיה (מאה מיליון לקוחות מבקרים מידי שבוע ב 3,100 חנויות הרשת בארה"ב) את כרטיס DISCOVER ללא עלות והחזר במזומן של 1% מהיקף הקניות. מה שנראה כמרכז רווח חדש ומשמעותי של רשת הדיסקאונט הגדולה ביותר בעולם, נעשה בשיתוף פעולה עם חברת הענק ג'נרל אלקטריק אשר מזה זמן מפעילה מערכת פיננסית רווחית לצרכנים. למרות שאין זו הרשת הראשונה המציע שירותים כאלה לצרכנים, כאשר קדמו לה הרשת הקמעונאית Nordstrom  ויצרן הרכב ג'נרל מוטורס, הרי שכניסתה של וולמארט לתחום מעוררת חששות רבים, ונראה כי היא תשפיע על הרווחיות של גורמים פיננסיים מסורתיים בתחום האשראי האישי.

 

"וולמארט מעניקה לצרכנים מהעשירונים התחתונים את היכולת להשתמש בשירותים פיננסיים, אשר קודם לכן לא יכלו להרשות לעצמם" אומר גארי סטיבל מקבוצת ייעוץ בקונטיקט בראיון למגאזין ביזנס וויק

 

רשת וולמארט בנתה במשך שלוש שנים תשתית מתאימה, ובדקה את השוק בכך שהשיקה שורה של מוצרים כמו מכירה בעמלות מזעריות (46 סנט) של תווי MONEY ORDER הנתפשים בארה"ב ככסף מזומן לכל דבר, והעברות בנקאיות אף הן בעמלות נמוכות בשיעור של 50% מהמקובל בבנקים. אחד מקהלי היעד העיקריים הנהנים משירותים אלה הם מהגרים ממקסיקו, אשר שכרם נמוך במיוחד, ומעבירים מידי שבוע כסף למחיה לקרובי המשפחה שלהם שנשארו במקסיקו. "וולמארט מעניקה לצרכנים מהעשירונים התחתונים את היכולת להשתמש בשירותים פיננסיים, אשר קודם לכן לא יכלו להרשות לעצמם" אומר גארי סטיבל מקבוצת ייעוץ בקונטיקט בראיון למגאזין ביזנס וויק. יחד עם זאת סבורים מומחים כי הרשת לא תוכל להיכנס לתחום המלא של הבנקאות, בעיקר בגלל האיסורים הנוכחיים שאינם מאפשרים לשלב בנקאות עם מסחר.

התייחסות: אין ספק שוולמארט יודעת 'למקסם' את היתרון שלה לגודל. היכולת להגיע למאה מיליון לקוחות עם הצעות מושכות בקטגוריות שונות, יכולה להצית גם את דימיונם של המנהלים השמרנים ביותר. בשורה התחתונה אין ספק שמלבד וולמארט, הנהנים העיקריים ממהלכים אלה הם הצרכנים, מה שמוכיח שוב ושוב כי תחרות אמיתית בתנאי שוק חופשי היא המפתח לכלכלה פורחת.

 powered by: mipotech