משבר בתכניות הנאמנות של חברות התעופה

המגבלות על השימוש ב"מיילים" שניצברו גורמות לכך שנוסעים נוטשים את החברות המובילות, מוותרים בכך על צבירת ה"מיילים" אך נהנים מכרטיסים זולים בהרבה בחברות התעופה כמו SOUTHWEST

נוסעים המנסים עתה להזמין מקומות טיסה לתקופת הקיץ מגלים כי הם מתקשים לממש את ההטבות המגיעות להם בגין ה"מיילים" שצברו. על כך מדווח הניו יורק טיימס. המגבלות על השימוש ב"מיילים" שניצברו גורמות לכך שנוסעים נוטשים את החברות המובילות, מוותרים בכך על צבירת ה"מיילים" אך נהנים מכרטיסים זולים בהרבה בחברות התעופה כמו SOUTHWEST, ומצטרפים לתכניות נאמנות במתכונת חדשה לפיה אין צוברים יותר "מיילים" אלא מקבלים טיסה חינם לפי מספר טיסות שביצעו בפועל. נוסעים שצברו זכויות טיסה ב SOUTHWEST ו JETBLUE יכולים לנצל את הזכויות שלהם בתוך שנה. לאחר מכן, פוקעת הזכות. מדיניות זו מבטיחה אמנם כי חלק מהזכויות אינן מנוצלות, אך החברות אינן צריכות לנהל בסיסי נתונים היסטוריים והשקיפות מגבירה את נאמנות הנוסעים.

 

המגבלות על השימוש ב"מיילים" שניצברו גורמות לכך שנוסעים נוטשים את החברות המובילות, מוותרים בכך על צבירת ה"מיילים" אך נהנים מכרטיסים זולים בהרבה בחברות התעופה כמו SOUTHWEST

 

 מגמה זו משפיעה גם על חלק גדול של הצרכנים שמחזיקים בכרטיסי אשראי ואשר חלק גדול מהם ביקש להמיר את הנקודות שצברו במסגרת הקניות השוטפות שלהם ב"מיילים" של חברות תעופה. עתה מבקשים בעלי כרטיסי האשראי תכניות תגמול אחרות. הבעיה הופכת לחמורה במיוחד עקב העובדה כי בארה"ב בלבד הצטבר אצל נוסעים של חברות התעופה מאגר לא מנוצל בהיקף של 9 טריליון "מיילים" עם זנב היסטורי של חמש שנים ויותר שהוא שווה ערך לכ 36 מיליון כרטיסי טיסה חינם.  זוהי כמות מספקת לחלק כרטיסי חינם כמעט לכל הנוסעים שטסו ב 12 החודשים האחרונים משדה התעופה קנדי. ואכן חברות התעופה בדילמה לא קטנה – ההפסד המצטבר שלהן מגיע ל 8.3 מילארד דולר, והם אינם יכולים להרשות לעצמם להקצות מושבים שניתן למכור בכסף, לחברים בתכניות הנאמנות שלהם. אי לכך נקטו חברות התעופה בעוד צעד – בעוד שבשנת 1994 היה שוויו של "מייל" שנצבר 2 סנט, הרי כיום ערכו ירד ל 1.4 סנט.

התייחסות: זיהוי הביקושים האמיתיים של נוסעים הוא שם המשחק. שירות יקר כמו ארוחות גורמה ונוחות רבה בזמן הטיסה מתאימה לקהלי יעד המוכנים לשלם עבור כך, זאת בתנאי שהטיסות ייצאו ויגיעו בזמן שנקבע בלוח הטיסות, ותנאי הבטיחות יהיו טובים. על פי הניסיון המצטבר של פעילות חברות כמו RYAN AIR, EASY JET  , SOUTHWEST ו JETBLUE מסתבר כי נוסעים מוכנים בהחלט להמיר את הנוחות והארוחות במחירים זולים באופן משמעותי בתנאי שתישמר העמידה בלוח זמנים והבטיחות.

 

 

 powered by: mipotech