יותקנו מערכות אנרגיה סלולאריות במיליון בתים בקליפורניה עקב העליה הצפויה במחירי הנפט

ארנולד שוורצנגנר, מושל קליפורניה חתם על תקנה לפיה יותקנו מערכות סולאריות במיליון בניינים, בתים פרטיים ומשרדים אשר יספקו חשמל בהיקף של 3,000 מגהוואט עד שנת 2018.

התחזית כי מחירי הדלק הגבוהים בלאו הכי, ימשיכו לעלות, ויאיצו באופן משמעותי את מספר הבניינים אשר מערכות הקירור והחימום שלהם יפעלו באנרגיה סולארית. על כך מדווח הלוס אנג'לס טיימס. נכון להיום נבנים בדרום קליפורניה בתים עם מתקנים סולאריים, אך הם בדרך כלל יקרים ומיועדים בעיקר לעשירונים העליונים, שיכולים להרשות לעצמם להשקיע במערכות כאלה. אמנם ניתן להציג תחשיבים כי לאורך תקופה של שנים, זוהי  השקעה כדאית גם לבעלי הכנסות נמוכות יותר, אך העלות הגבוהה של ההתקנה תרתיע אותם. לפני מספר שבועות חתם ארנולד שוורצנגנר, מושל קליפורניה על תקנה לפיה יותקנו מערכות סולאריות במיליון בניינים, בתים פרטיים ומשרדים אשר יספקו חשמל בהיקף של 3,000 מגהוואט עד שנת 2018.  כיום יש בקליפורניה מתקנים אשר היקף האנרגיה שלהם הוא כ 93 מגהוואט שהוא שווה ערך לצריכת חשמל של כ 47,000 בתים פרטיים. העלות הממוצעת הנוכחית להתקנת מערכת בת 2 מגהוואט לבית צמוד קרקע היא כ 15,000$ וההערכה היא כי כאשר ירד המחיר לפחות מ 10,000$ תיווצר תנופה של ממש בתחום זה.

התייחסות: בישראל לא רק ידע ויכולת רבה בתחום האנרגיה הסולארית אלא גם תנאים אידיאליים לניצול מירבי של אנרגיה כזו בשל המספר הגבוה של ימי שמש במשך השנה. בשנות השמונים פעלה בירושלים חברת 'לוז' אשר היתה אחת המובילות בעולם בתחום זה. יש מקום ליוזמות נוספות מוצלחות יותר בתחום זה.  התחזית החד משמעית הקובעת כי מחירי הדלק ימשיכו לעלות, צריכה להוות תמריץ למשרדי האוצר והתשתיות לעודד התקנת מערכות סולאריות בבניינים קיימים כדי שבעוד מספר שנים כאשר מחיר הנפט ירקיעו שחקים, לא יהיה צורך לסבסד הוצאות חימום וקירור לשכבות הנחשלות, וכדי שהנטל הכספי שיהיה כרוך בתשלום לחברת החשמל לא יהיה למעמסה בלתי נסבלת על שאר בתי האב.powered by: mipotech